Aktuálně

 

13. 04. 2019

Malajsie: Podle komise je státní policie odpovědná za zmizení několika osob

 

 
Pastor Raymond Koh (Fotografie: World Watch Monitor)

(Open Doors USA, Anglican Communion News Service, National Post)

 

Od 13. února 2017 je pohřešován indonéský pastor Raymond Koh. Toho dne skupina maskovaných mužů zastavila jeho automobil a unesla jej, za bílého dne. Letos 3. dubna Malajská komise pro lidská práva (Suruhanjaya Hak Asasi Manusia Malaysia) publikovala závěry vlastního vyšetřování, podle kterých má únos na svědomí „Speciální oddělení“ státní policie.

 

Zmizení pastora Koha přitom není jediným podobným incidentem. 24. listopadu 2016 byl unesen Amri Che Mat, prakticky za stejných okolností. Ani on nebyl nikdy nalezen. Amri byl šíitský aktivista – šíitská odnož islámu je v Malajsii zakázaná. Ve zprávě komise se uvádí, že důvodem únosu obou mužů byly právě jejich náboženské aktivity.

 

Při obou incidentech byla na místě zaregistrována Toyota Vios se zlatou metalízou, kterou používal důstojník Speciálního oddělení, jistý Saiful Bahari (který rovněž zmizel). Komise má v úmyslu iniciovat vyšetřování dalších nevyřešených zmizení, včetně Joshuy a Ruth Hilmiových, křesťanských evangelistů, kteří jsou pohřešováni od konce listopadu 2016.

 

Příbuzní pastora Koha, společně s dalšími zainteresovanými, se stále snaží hledat odpovědi. Manželka pastora Koha, Susanna, dala Speciálnímu oddělení ultimátum – pokud se nedozví pravdu do šesti měsíců, podnikne právní kroky. „Je to začátek našeho boje za náboženskou svobodu a lidská práva,“ řekla novinářům. Někteří lidé mají podezření, že vyšetřování nezačne dříve, než šéf státní policie, Mohamad Fuzi Harun, odejde do důchodu.

 

Vyprošujte Susanně a všem ostatním Boží vedení, zatímco zvažují další kroky a současně se vyrovnávají s bolestí a vnitřním nepokojem. Pokud jsou pastor Koh a ostatní unesení Malajci stále naživu, modlete se, aby je Bůh zachovával a ochraňoval. Modlete se, aby státní orgány vzaly na vědomí doporučení komise a aby svoboda vyznání v Malajsii začala být skutečně považována za lidské právo.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.