Aktuálně

 

18. 04. 2019

Indie: Křesťan přinucen pálit Bible

 

 
Indičtí voliči jsou po odhlasování označeni na prstu nesmývatelným inkoustem. (Ilustrační fotografie: Flickr/UN Women Asia and the Pacific [cc])

(Christian Solidarity Worldwide, International Christian Concern, Mission Network News)

 

Dav přívrženců hinduistických nacionalistických skupin 19. března narušil průběh modlitebního setkání pořádaného v soukromém domě ve státě Tamilnádu. Vetřelci se nejprve vyptávali, co se uvnitř děje, a poté vyvlekli přítomné na ulici.

 

Bratr Nétírádž, misionář z organizace India Evangelical Mission, byl na návštěvě u studenta ve městě Hosur, aby se za nemocného mladíka modlil. Útočníci nejprve vysypali na ulici obsah misionářovy brašny, která obsahovala křesťanské letáky, a následně shromáždili všechny Bible a zpěvníky, které v domě našli, a přinutili misionáře, aby je zapálil.

 

Vzestup hinduistického nacionalismu v Indii stále působí značné problémy každému, kdo hinduismus nepraktikuje. Zatímco v Indii právě probíhají volby, křesťané v mnoha částech země mají obavy z rétoriky používané zástupci strany Bharatíja Džanata Party (BJP). Milan Vajšnava z organizace Carnegie Endowment of International Peace k situaci poznamenává: „Jedním z nejdůležitějších témat těchto voleb je určení budoucnosti Indie, aby zůstala sekulární republikou, která ctí pluralitu a zachovává pojetí zakladatelů země, kteří tvrdili, že jednotu Indie posiluje její rozmanitost.“ Stávající ministerský předseda, Naréndra Módí, je členem BJP, která měla v posledních letech ve federální vládě většinu.

 

Oprávnění volit má v Indii přibližně 900 milionů lidí. Volby začaly 11. dubna a budou pokračovat v různých částech země až do 19. května.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Přimlouvejte se v nadcházejícím měsíci za indické volby. Modlete se za lidi, kteří usilují o vedoucí role ve společnosti – aby byli připraveni respektovat sekulární ústavu a chránit všechny obyvatele, bez ohledu na jejich náboženské vyznání. Modlete se také za pokračující šíření evangelia v celé zemi, včetně služby bratra Nétírádže.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.