Aktuálně

 

19. 04. 2019

Uganda: Imám po svém obrácení čelí hněvu příbuzných

 

 
Hassan Podo (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Osmadvacetiletý Hassan Podo působil jako imám v osadě Kerekerene ve východní Ugandě. Poté, co se tři týdny po sobě neukázal v mešitě a navíc ho 16. března někdo zahlédl vstupovat do kostela, čekal ho doma výslech.

 

Když se toho dne večer vrátil do rodinného domu, už na něj čekali bratři vyzbrojení holemi. Dříve než jim stačil odpovědět na otázky, začali ho mlátit, hlasitě křičet a titulovat ho „bezvěrcem“ a nepřítelem islámu. Hassanově ženě a dvěma dětem se naštěstí podařilo utéct do nedalekého domu patřícího místním křesťanům.

 

Intenzivní hádku zaslechli sousedé, přispěchali na pomoc a pomohli Hassanovi uprchnout. Po více než kilometrovém běhu zkolaboval a po ošetření v nemocnici byl i se ženou a dětmi převezen na blíže neurčené místo. Jeho otec od té doby vyzývá místní muslimy, aby mu pomohli Hassana dopadnout, protože se dopustil rouhání.

 

Hassan uvěřil v Krista 24. února, manželka přijala spasení o týden později. Před obrácením patřil k radikální skupině, která podnikala útoky na církev. Nyní se skrývá a jistý pastor celé rodině vysvětluje základy následování Krista a posiluje tak jejich víru uprostřed pronásledování.

 

Vzdejte Bohu chválu za dílo spasení, které vykonal v životech Hassana a jeho manželky a modlete se, aby jejich nově nalezené víře dával růst. Kéž se Bůh dotýká Hassana na těle i na duchu, aby se zotavil z následků zranění a veškerého špatného zacházení ze strany nepřátelsky naladěných příbuzných. Vyprošujte mu ochranu před všemi, kdo se mu snaží ublížit nebo dokonce ohrozit jeho život.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.