Aktuálně

 

25. 04. 2019

Srí Lanka: Bombové útoky si vyžádaly stovky obětí

 

 
Zničený interiér budovy společenství Sión

(NCEASL, Release International, Christianity Today)

 

V návaznosti na sérii ničivých bombových útoků o velikonoční neděli, jejichž terčem se stali křesťané, se na Srí Lanku upřela pozornost celosvětové veřejnosti. Podle posledního sčítání přišlo o život více než 250 lidí a dalších více než 500 utrpělo zranění. Útoky zasáhly trojici kostelů a tři hotely, které pro návštěvníky uspořádaly slavnostní velikonoční pohoštění. Mezi obětmi bylo také 14 dětí z nedělní školy – nálož vybuchla bezprostředně po skončení programu.

 

Bezprostředně po útocích mnoho společenství zrušilo naplánované bohoslužby a po celé zemi byl vyhlášen zákaz vycházení. Přestože bylo zadrženo více než 50 osob, zodpovědné orgány se obávají, že by potenciálních teroristů mohlo být více. Z útoků byla obviněna islamistická skupina Tauhíd džamáate, pravděpodobně podporovaná ze zahraničí. K podílu na systematicky naplánovaných útocích se přihlásil také samozvaný Islámský stát.

 

Přestože křesťané na Srí Lance jsou kvůli své víře terčem pronásledování často, útoky mají zpravidla na svědomí buddhistické skupiny, které nesouhlasí s rostoucím vlivem křesťanství v této převážně buddhistické zemi. Podle vyjádření jednoho místního zdroje spolu křesťané a muslimové na Srí Lance již stovky let žijí víceméně ve vzájemné harmonii.

 

Hlas mučedníků společně s místními partnerskými organizacemi hledá nejvhodnější možnosti, jak místním křesťanům po těchto děsivých událostech poskytnout pomoc. Již brzy zveřejníme další informace.

 

Zatímco je svět šokován zvěrstvy a zkázou způsobenou sérií bombových útoků, připojme se k celosvětovým modlitbám za nadpřirozené Boží jednání v životech místních obyvatel, kteří se stali jejich obětí. Zatímco se snaží vyrovnat s následky situace, vyprošujte jim Boží přítomnost, útěchu a pokoj, převyšující každé pomyšlení. Vyprošujte nadpřirozené uzdravení a potřebnou sílu všem, kdo utrpěli zranění, ztratili své blízké, prožívají psychické trauma a nejistu z budoucnosti. Pozvedejte na modlitbách také všechny, kdo postiženým pomáhají – včetně zástupců státních orgánů, vedoucích představitelů církví a křesťanských organizací, včetně partnerů Hlasu mučedníků. Kéž je Bůh zaopatřuje vším, co je zapotřebí. Modlete se také za radikály odpovědné za útoky – za spravedlivý soud, ale také za to, aby činili upřímné pokání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.