Aktuálně

 

26. 04. 2019

Čína: Státní orgány najímají informátory, aby sledovali dění v křesťanských společenstvích

 

 
Úředníci dokumentují dění ve společenství. (Fotografie: www.chinaaid.org)

(China Aid)

 

Čínské státní orgány si najímají řadové občany, aby sledovali dění v křesťanských společenstvích. Informace pocházejí od místních křesťanských vedoucích. Sborový starší z města Kchaj-feng v provincii Che-nan uvedl, že v  okolí jsou na bohoslužby nasazováni informátoři ve všech osadách. Za poskytování informací dostávají tito lidé od státu pětkrát vyšší příspěvek než domácnosti postižené chudobou.

 

Informátoři mají zjevně specifické instrukce, aby oznamovali každý případ, kdy do shromáždění někdo přivede děti. (Od února 2018 mají osoby mladší 18 let zákaz vstupu do církevních budov a vzdělávání náboženského charakteru.)

 

O placených informátorech, kteří se křesťanům snaží škodit, přicházejí zprávy i z jiných částí země.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby se čínští křesťané i nadále mohli společně scházet k bohoslužbám bez překážek a bez obav z postihů. Přimlouvejte se za rodiče, kteří mají odvahu vychovávat své děti ve víře a chození po Božích stezkách, navzdory těmto zákazům (5. Mojžíšova 6,6–9). Modlete se i za jejich vedoucí, aby pevně stáli za pravdou a neupírali svrchovanost Božímu slovu. Modlete se i za najaté informátory, kteří přicházejí do kostelů a modliteben s nekalými úmysly, aby slyšeli zvěst evangelia a ve víře se obrátili ke Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.