Aktuálně

 

27. 04. 2019

Egypt: Uzavření kostela po útoku sroceného davu

 

 
Modlete se, aby egyptští křesťané jednali se svými pronásledovateli laskavě a moudře. (Ilustrační fotografie: Wikipedia / Afanous)

(International Christian Concern, Morning Star News)

 

Kostel v Horním Egyptě byl až do odvolání uzavřen, poté co na něj 12. dubna zaútočil dav rozlícených radikálních muslimů. Útoku přihlíželo více než 200 vyděšených dětí. Budova byla poškozena a tři lidé utrpěli zranění, včetně dvou křesťanských vedoucích. Po útoku policisté nařídili kostel zavřít, aby se předešlo dalším násilnostem.

 

Zatímco se fyzická zranění podařilo minimalizovat, existují obavy z dopadů na psychiku přítomných dětí. Navíc koptští křesťané slaví 28. dubna Velikonoce a tak se tito Kristovi následovníci pravděpodobně nebudou mít kde sejít, protože se jedná o jedinou církevní budovu v oblasti.

 

Zdá se, že incident byl vyprovokován zveřejněním plánů na rozšíření kostela, aby lépe sloužil rostoucímu společenství. Den před útokem si místní starosta na plánovanou rekonstrukci otevřeně stěžoval, obvinil křesťany ze „zrady“ a vyzval místní obyvatele, aby proti společenství nějakým způsobem zakročili.

 

Další zprávy o násilnostech páchaných na křesťanech v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se za uzdravení lidí zraněných při útoku, stejně jako za psychický stav dětí, které se nedobrovolně staly očitými svědky násilností. Modlete se, aby již nedošlo k dalším provokacím nebo útokům a aby místo sporů a neshod panovala mezi sousedy v tomto egyptském městě Boží láska a jednota. Vyprošujte pokoj a ochranu všem účastníkům společných shromáždění, kteří si budou 28. dubna připomínat smrt a zmrtvýchvstání našeho Pána Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.