Aktuálně

 

10. 05. 2019

Západní břeh Jordánu: Ozbrojenci nahánějí křesťanům strach

 

 

(Middle East Concern)

 

Palestinští křesťané prosí o modlitby v souvislosti s nedávnou akcí ozbrojených příslušníků domobrany v osadě Džifna nedaleko Rámalláhu, kteří se je snažili zastrašovat.

 

25. dubna se místní křesťanka stala účastníkem drobné dopravní nehody, kterou nahlásila na policii a jako viníka označila řidiče druhého vozidla. Řidičem byl však syn významného člena Fatahu, vládnoucí strany na Západním břehu. Ještě ten den dorazilo do křesťanské osady přibližně 30 ozbrojenců, kteří začali střílet do vzduchu, házet zápalné lahve a dožadovat se stažení výpovědi. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, nicméně došlo ke škodám na majetku, poničeno bylo i několik dopravních prostředků.

 

Přivolaní policisté z Rámalláhu dorazili až po třech hodinách. Tamější guvernérka, Leila Ghanem, přislíbila potrestání odpovědných osob. 29. dubna však proběhlo „smírčí setkání“, na kterém se otec se synem omluvili a křesťanka výpověď stáhla. Viník dopravní nehody nebude potrestán.

 

Modlete se, aby se Bůh zastal postižených křesťanů v této palestinské osadě a zabránil dalším výhrůžkám nebo násilnostem směřovaným proti nim. Zatímco jsou křesťané pochopitelně zneklidněni, vyprošujte jim Ježíšovu přítomnost, která utiší jejich znepokojená srdce i mysli a naplní je pokojem převyšujícím každé pomyšlení. Modlete se také za strůjce a pachatele násilností, aby si uvědomili, že se nakonec budou ze svého počínání zodpovídat Spravedlivému soudci – bez ohledu na své politické nebo společenské postavení. Kéž křesťané reagují na podobné incidenty v lásce a milosti a svou poslušností vzdají Bohu čest.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.