Aktuálně

 

16. 05. 2019

Turecko: Křesťanským pracovníkům je bráněno ve vstupu do země

 

 

(Mission Network News, International Christian Concern, Christianity Today)

 

Již mnoho let je v Turecku omezována příprava náboženských vedoucích ke službě a proto v celé řadě společenství slouží zahraniční pastoři. V současné době však začínají platit nová omezení v udělování víz, která znemožňují zahraničním křesťanským pracovníkům vstup do země.

 

Začátkem dubna musel americký pastor (jméno z bezpečnostních důvodů neuvádíme) z naléhavých rodinných důvodů odcestovat do Spojených států. Přestože v Turecku pracoval 20 let, úřady ho informovaly o nových omezeních s varováním, že pokud zemi opustí, nebude se moci vrátit. To se o týden později potvrdilo. Ve večerních hodinách byl zadržen na letišti a poslán jiným letadlem do Německa.

 

V únoru došlo k podobné situaci, když se američtí manželé vraceli ze zahraniční cesty domů do Istanbulu. Po konzultaci s právníkem a úřady se potvrdilo, že byl skutečně vydán zákaz jejich opětovného vstupu do země.

 

Turecké orgány nezveřejnily důvod těchto nařízení. Americké ministerstvo zahraničí však již vydalo varování před cestováním do Turecka kvůli hrozícím nepodloženým obviněním ze spolupráce s teroristickými organizacemi. V říjnu 2018 byl pastor Andrew Brunson propuštěn na svobodu po dvou letech strávených ve vězení kvůli obviněním ze špionáže a vazeb na teroristy.

 

Více informací naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Pamatujte v modlitbách na církevní vedoucí, kteří se nemohou vrátit domů a nemohou pokračovat ve službě tureckým společenstvím, která tak zůstávají bez vedení. Modlete se také za zahraniční křesťanské pracovníky, kteří v této nejisté době v Turecku stále působí. Kéž státní orgány respektují náboženská práva všech občanů a nedávno zavedená omezení zase zruší.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.