Aktuálně

 

17. 05. 2019

Čína: Křesťanství údajně představuje „mimořádné ohrožení“

 

 
Konference na téma ‚Křesťanství jako mimořádné ohrožení čínské bezpečnosti‘ (Fotografie: China Aid)

(China Aid)

 

Koncem dubna proběhl ve městě Che-pi v provincii Che-nan seminář na téma „Křesťanství jako mimořádné ohrožení čínské bezpečnosti“. Účastníci, členové čínské komunistické strany, byli instruováni, aby si na náboženství zachovali „správný pohled“.

 

Čínský režim často vnímá náboženství jako snahu zahraničních mocností o ohrožení svého postavení. Organizace China Aid registrovala v tomto týdnu již 15 případů, kdy se křesťanská společenství po celé Číně setkala s problémy ze strany státních orgánů. Zástupci místních úřadů pro náboženské záležitosti podnikali razie a nařizovali ukončení aktivit. V některých případech dokonce donutili pastory skončit uprostřed kázání. Vyslýcháni byli také řadoví členové společenství.

 

V posledních měsících jsme svědky sílícího tlaku na neregistrovaná společenství ve snaze přinutit místní křesťany, aby se připojili ke státem kontrolovaným organizacím. Nedávné razie působí na některé pozorovatele dojmem, že se jedná o systematickou kampaň s cílem potlačení křesťanství jako takového.

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou čínští křesťané vystaveni, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za početné čínské křesťany, kteří jsou kvůli své víře vystaveni protivenství a útisku. Pamatujte také na členy společenství, které jsou součástí režimem ovládaného Hnutí trojí soběstačnosti a usilují o šíření Božích pravd v prostředí, které je vůči evangeliu nepřátelské. Kéž jsou jejich pronásledovatelé vnímaví vůči biblickému poselství a uvědomí si svou potřebu spasení skrze Ježíše.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.