Aktuálně

 

18. 05. 2019

Laos: Křesťan zadržen a zbit kvůli své víře

 

 
Agoon (fotografie: Radio Free Asia)

(Radio Free Asia, International Christian Concern)

 

Policie v jižním Laosu zadržela a zbila místního křesťana ve snaze ho přinutit, aby se zřekl své víry. Agoon společně s dalšími vesničany kácel stromy v chráněné oblasti, údajně na žádost vesnického předáka.

 

Po konfrontaci s policií byli všichni posláni domů – s výjimkou Agoona. Agoon, jediný křesťan v pracovní skupině, byl zadržen a obviněn z nelegální těžby. Úřady trvají na tom, že zatčení lesního dělníka s náboženským vyznáním nesouvisí. Ve vazbě se ho však policisté snažili násilím přinutit, aby se své víry vzdal, a když odmítal, mlátili ho ještě intenzivněji. Místní zdroj, který si nepřál být jmenován, je přesvědčen, že kácení stromů bylo v Agoonově případě pouhou záminkou, protože pokud by byl zadržen pro svou víru, vyvolalo by to rozhořčení mezinárodní komunity.

 

Ke konfliktům mezi příslušníky nepočetné křesťanské menšiny a komunistickými úřady v této převážně buddhistické zemi dochází často; zatímco křesťané chtějí praktikovat právo na svobodu vyznání zaručené ústavou, státní orgány považují křesťanství za cizí náboženství.

 

Více informací o pronásledování v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Modlete se, aby Agoon zůstal pevně stát ve víře, bez ohledu na špatné zacházení, které musel přetrpět. Modlete se, aby se Bůh tohoto věrného křesťana zastal jako jeho Obhájce a Vysvoboditel. Pozvedejte na modlitbách také další křesťany po celém Laosu, na které vyvíjejí nátlak státní orgány. Modlete se i za lidi v jejich okolí, kteří se jejich víře protiví. Kéž křesťané ve svých životech slovy i skutky jasně demonstrují poselství Boží lásky, které se bude dotýkat srdcí mnohých v celé zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.