Aktuálně

 

24. 05. 2019

Eritrea: Více než 140 zadržených

 

 
Náměstí s památníkem boje za nezávislost ve městě Massawa (fotografie: Wikipedie / Dawit Rezene [c])

(Release International, The Africa Report)

 

V průběhu týdne oslav předcházejících výročí vyhlášení nezávislosti Eritreje (24. května) došlo také k posílení represivních opatření, která měla zabránit případným projevům občanské nespokojenosti. V této souvislosti bylo 17. května na shromáždění v asmarské čtvrti Mai Temenai zadrženo více než 140 křesťanů, včetně 14 dětí.

 

Někteří z nich již byli zřejmě umístěni do věznice v Adi Abeito, další jsou stále zadržováni na policii. Eritrejský režim je diktaturou jedné strany a v oblasti dodržování lidských práv patří země k vůbec nejhorším na světě. Poté, co nedávné protesty v sousedním Súdánu skončily pádem režimu, panují všude přísná bezpečnostní opatření, která mají zabránit podobnému vývoji. Podle místních kontaktů jsou ulice plné policistů a tajných agentů, kteří mají předcházet pokusům o pořádání demonstrací.

 

Dalším opatřením, které má zabránit protestům, je omezení dostupnosti internetu. Přístup k němu má v současné době přibližně procento z celkové populace, používání sociálních sítí je zcela marginální.

 

Uzavření mírové dohody s Etiopií v červenci 2018 vzbudilo naději, že se podmínky k životu v této zemi spoutané mnoha restrikcemi zlepší. Mezinárodní pozorovatelé však žádné zlepšení v oblasti lidských práv neregistrují.

 

Více informací o Eritreji a také o způsobech, kterými Hlas mučedníků pomáhá místním obyvatelům, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Modlete se za křesťany, kteří jsou po celé Eritreji nejrůznějšími způsoby utiskováni. Modlete se, aby Bůh zachovával a posiloval stovky lidí uvězněných pro svou víru, včetně těch, kteří byli zadrženi při zmíněném posledním incidentu. Kéž také nadpřirozeně jedná v životech prezidenta Afwerkiho a dalších vedoucích představitelů země, aby i oni přijali spásnou víru v Ježíše Krista a začali respektovat svobodu místních obyvatel.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.