Aktuálně

 

24. 05. 2019

Eritrea: Více než 140 zadržených

 

 
Náměstí s památníkem boje za nezávislost ve městě Massawa (fotografie: Wikipedie / Dawit Rezene [c])

(Release International, The Africa Report)

 

V průběhu týdne oslav předcházejících výročí vyhlášení nezávislosti Eritreje (24. května) došlo také k posílení represivních opatření, která měla zabránit případným projevům občanské nespokojenosti. V této souvislosti bylo 17. května na shromáždění v asmarské čtvrti Mai Temenai zadrženo více než 140 křesťanů, včetně 14 dětí.

 

Někteří z nich již byli zřejmě umístěni do věznice v Adi Abeito, další jsou stále zadržováni na policii. Eritrejský režim je diktaturou jedné strany a v oblasti dodržování lidských práv patří země k vůbec nejhorším na světě. Poté, co nedávné protesty v sousedním Súdánu skončily pádem režimu, panují všude přísná bezpečnostní opatření, která mají zabránit podobnému vývoji. Podle místních kontaktů jsou ulice plné policistů a tajných agentů, kteří mají předcházet pokusům o pořádání demonstrací.

 

Dalším opatřením, které má zabránit protestům, je omezení dostupnosti internetu. Přístup k němu má v současné době přibližně procento z celkové populace, používání sociálních sítí je zcela marginální.

 

Uzavření mírové dohody s Etiopií v červenci 2018 vzbudilo naději, že se podmínky k životu v této zemi spoutané mnoha restrikcemi zlepší. Mezinárodní pozorovatelé však žádné zlepšení v oblasti lidských práv neregistrují.

 

Více informací o Eritreji a také o způsobech, kterými Hlas mučedníků pomáhá místním obyvatelům, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Modlete se za křesťany, kteří jsou po celé Eritreji nejrůznějšími způsoby utiskováni. Modlete se, aby Bůh zachovával a posiloval stovky lidí uvězněných pro svou víru, včetně těch, kteří byli zadrženi při zmíněném posledním incidentu. Kéž také nadpřirozeně jedná v životech prezidenta Afwerkiho a dalších vedoucích představitelů země, aby i oni přijali spásnou víru v Ježíše Krista a začali respektovat svobodu místních obyvatel.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.