Aktuálně

 

25. 05. 2019

Nepál: Napadený pastor se zotavuje z traumatu

 

 
Pastor Dhurba se stále zotavuje z útoku. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Christianity Today)

 

Již více než měsíc uplynul od incidentu, při kterém pastora Dhurbu Kumara Pariyara napadli maoističtí rebelové. Pastor dodnes trpí bolestmi a prožívá duševní traumata. Navzdory svému stavu nachází sílu v Písmu a ve svědectví dalších lidí trpících pro svou víru.

 

Pastor Dhruba jel na motocyklu z akce, na které rozdával hračky a humanitární pomoc chudým dětem, když ho zastavili další dva motocyklisté. Poté, co si ověřili jeho totožnost, odvlekli ho do džungle. Obvinili ho z šíření cizího náboženství a uplácení místních lidí ve snaze přinutit je konvertovat ke křesťanství. Útočníci pastora mlátili a vyhrožovali mu zabitím, pokud jim nedá všechny „americké peníze“, které má u sebe. Nakonec uprchli, když na ně dopadlo světlo z reflektorů náhodně kolemjedoucího vozidla.

 

Zraněný pastor byl ošetřen v nemocnici a krátce poté propuštěn domů. Přestože byl incident nahlášen na policii, podle posledních zpráv se pachatele nepodařilo dopadnout. Pastor Dhurba s manželkou spolu mají pětiletého syna a ve společenství ‚Shromáždění nepálských věrných‘ v Káthmándú slouží od roku 2011.

 

V říjnu 2017 byl schválen zákon zpřísňující pravidla pro náboženské konverze. Kdokoli se na konverzích nějakým způsobem podílí, může být podle tohoto zákona pokutován. Zákon vstoupil v platnost v srpnu 2018 a od té doby došlo k nezpochybnitelnému rozšíření případů pronásledování křesťanů.

 

Více informací o Nepálu naleznete na stránce Nepal Country Report.

 

Modlete se za úplné uzdravení pastora Dhurby, na těle i na duchu. Proste, aby ho Bůh i nadále velice utěšoval svým Slovem a také aby i nadále přijímal povzbuzení od svých souvěrců. Modlete se i za další nepálské křesťany, neohroženě sloužící v Kristově jménu lidem, kteří potřebují duchovní i materiální pomoc. Kéž jsou pachatelé tohoto útoku povoláni k odpovědnosti a usvědčeni ze svých zlých skutků – v naději, že budou činit pokání a uvěří v Boha skrze svědectví věrných křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.