Aktuálně

 

25. 05. 2019

Nepál: Napadený pastor se zotavuje z traumatu

 

 
Pastor Dhurba se stále zotavuje z útoku. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Christianity Today)

 

Již více než měsíc uplynul od incidentu, při kterém pastora Dhurbu Kumara Pariyara napadli maoističtí rebelové. Pastor dodnes trpí bolestmi a prožívá duševní traumata. Navzdory svému stavu nachází sílu v Písmu a ve svědectví dalších lidí trpících pro svou víru.

 

Pastor Dhruba jel na motocyklu z akce, na které rozdával hračky a humanitární pomoc chudým dětem, když ho zastavili další dva motocyklisté. Poté, co si ověřili jeho totožnost, odvlekli ho do džungle. Obvinili ho z šíření cizího náboženství a uplácení místních lidí ve snaze přinutit je konvertovat ke křesťanství. Útočníci pastora mlátili a vyhrožovali mu zabitím, pokud jim nedá všechny „americké peníze“, které má u sebe. Nakonec uprchli, když na ně dopadlo světlo z reflektorů náhodně kolemjedoucího vozidla.

 

Zraněný pastor byl ošetřen v nemocnici a krátce poté propuštěn domů. Přestože byl incident nahlášen na policii, podle posledních zpráv se pachatele nepodařilo dopadnout. Pastor Dhurba s manželkou spolu mají pětiletého syna a ve společenství ‚Shromáždění nepálských věrných‘ v Káthmándú slouží od roku 2011.

 

V říjnu 2017 byl schválen zákon zpřísňující pravidla pro náboženské konverze. Kdokoli se na konverzích nějakým způsobem podílí, může být podle tohoto zákona pokutován. Zákon vstoupil v platnost v srpnu 2018 a od té doby došlo k nezpochybnitelnému rozšíření případů pronásledování křesťanů.

 

Více informací o Nepálu naleznete na stránce Nepal Country Report.

 

Modlete se za úplné uzdravení pastora Dhurby, na těle i na duchu. Proste, aby ho Bůh i nadále velice utěšoval svým Slovem a také aby i nadále přijímal povzbuzení od svých souvěrců. Modlete se i za další nepálské křesťany, neohroženě sloužící v Kristově jménu lidem, kteří potřebují duchovní i materiální pomoc. Kéž jsou pachatelé tohoto útoku povoláni k odpovědnosti a usvědčeni ze svých zlých skutků – v naději, že budou činit pokání a uvěří v Boha skrze svědectví věrných křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.