Aktuálně

 

30. 05. 2019

Indie: Výsledky voleb vzbuzují mezi křesťany obavy

 

 
Ministerský předseda Naréndra Módí

(Release International, Mission Network News, Christianity Today)

 

Poté co více než 600 milionů občanů odevzdalo své hlasy v indických parlamentních volbách, křesťané a příslušníci dalších náboženských menšin hovořili o obavách z jejich možného dopadu. Po zveřejnění výsledků došly jejich obavy naplnění – hinduistická nacionalistická strana BJP získala 303 z 543 křesel (obsazovaných na základě hlasování). Žádná jiná skupina nedosáhla na minimální podíl deseti procent křesel, která byla zapotřebí k tomu, aby získala oficiální status strany.

 

BJP otevřeně podporuje hindutvu – filozofii, která stojí v pozadí snah proměnit Indii na hinduistickou zemi. Právě hindutva je záminkou častých útoků radikálů na křesťany a příslušníky dalších náboženských menšin. Od voleb v roce 2014, kdy se BJP dostala k moci, se počet útoků na křesťany více než zdvojnásobil. „Indičtí křesťané se obávají, že další posílení nacionalismu by mohlo znamenat ještě více útoků,“ varuje Paul Robinson, výkonný ředitel Release International.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval víru indických křesťanů a odhodlání si víru zachovat, navzdory všem tlakům, kterým jsou vystaveni. Kéž tito křesťané i nadále využívají všechny dostupné příležitosti ke zvěstování evangelia a důvěřují Bohu, že má plán pro jejich budoucnost. Přimlouvejte se za ministerského předsedu Módího a členy jeho vlády. Modlete se, aby je Boží Duch vedl a naplňoval moudrostí, aby do zákonů zapracovali ochranu všech občanů před projevy radikalismu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.