Aktuálně

 

31. 05. 2019

Írán: Uzavření historické církevní budovy

 

 
Presbyteriánský kostel v Tabrízu (fotografie: Google)

(Article 18, World Watch Monitor, AINA)

 

Členové Asyrské církve Východu ve městě Tabríz byli šokováni uzavřením presbyteriánského kostela, který doposud používali. Do sto let staré, památkově chráněné budovy 9. května zavítali příslušníci státní bezpečnosti. Vyměnili zámky, strhli kříž na věži a přítomnému kostelníkovi nařídili, aby budovu opustil.

 

Budova byla oficiálně zkonfiskována na základě rozhodnutí revolučního soudu již v roce 2011, stejně jako mnohé další církevní budovy po celé zemi. Nicméně až doposud bylo členům církve umožněno objekt i nadále používat k bohoslužbám. Podle informací místního zdroje měli účastníci strach, že proti nim může být podniknuta nějaká akce – zejména poté, co pastoři několika dalších společenství obdrželi zákaz účasti na společně organizované vánoční bohoslužbě.

 

Asyrská církev Východu, stejně jako Arménská církev, jsou oficiálně uznanými menšinovými náboženskými skupinami a měla by jim být zajištěna svoboda vyznání, za předpokladu, že budou při bohoslužbách používat vlastní jazyk. Nicméně i tato společenství často přitahují íránské muslimy. Křesťané usvědčení z evangelizace bývají obviňováni z „ohrožování státní bezpečnosti“.

 

Pamatujte na členy místní Asyrské církve Východu ve svých modlitbách, stejně jako na další křesťany po celém Íránu, kteří zakoušejí nejrůznější formy pronásledování – ať již se jedná o soudní stíhání, věznění, odloučení od blízkých a nebo společenskou ostrakizaci. Modlete se, aby je Bůh posiloval, aby mohli navzdory veškerému protivenství jednat se svými bližními s láskou a milostí. Modlete se také za mnohé křesťanské konvertity, kteří potřebují vedení a povzbuzení na své nové duchovní cestě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.