Aktuálně

 

06. 06. 2019

Nigérie: Útočníci zastřelili několik křesťanů, kteří se vraceli z bohoslužby

 

 
Michael Anthony Pam (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Ve městě Jos bylo 26. května zastřeleno několik křesťanů, kteří se vraceli domů z bohoslužby. Podle informací očitého svědka byli při jednom útoku zavražděni Enoch Monday a Istifanus Ismailaj, při dalším samostatném incidentu tentýž den zemřeli ještě Michael Anthony Pam a další čtyři lidé. Během následných násilností bylo vypáleno nejméně 12 domů a několik dalších křesťanů utrpělo zranění.

 

Odpovědnost za útoky je přisuzována místním fulským pastevcům. Do oblasti byly vyslány vojenské jednotky ve snaze situaci uklidnit, nicméně podle dostupných zpráv bylo po útocích zadrženo několik křesťanů.

 

Modlete se, aby v této násilnostmi zmítané zemi opět zavládl pokoj. Pamatujte na modlitbách na příbuzné a přátele, kteří truchlí nad ztrátou svých blízkých. Kéž se představitelé odpovědných orgánů postaví k celé situaci moudře a povolají k odpovědnosti pachatele těchto nelidských zločinů. Přimlouvejte se za křesťany v problematických částech Nigérie, kteří žijí v neustálém strachu z dalších útoků. Modlete se nejen za jejich ochranu, ale také za naplnění jejich srdcí nadpřirozeným Božím pokojem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.