Aktuálně

 

07. 06. 2019

Čína: Křesťané jsou stále obtěžováni místními úřady

 

 
Oficiální billboard nabádající místní obyvatele, aby nevěřili křesťanství. (Fotografie: www.chinaaid.org)

(China Aid)

 

Zatímco opozice vůči křesťanství v celé Číně sílí, místní společenství, zejména na venkově, zažívají rychlý růst. Jeden místní křesťan v rozhovoru uvedl, že se „k církvi připojují celé vesnice, jedna po druhé“. Na dotaz, proč se tak děje, zmínil jeden z faktorů – omezené finance, kvůli kterým se lidé ve svých každodenních životech opravdu musejí spoléhat na Boha.

 

Ve snaze minimalizovat vliv církve používá čínský režim celou řadu nástrojů. V některých oblastech se objevily billboardy, které mají odrazovat kolemjdoucí od víry v Boha. Text billboardu na fotografii vpravo hlásá: „Pokud budete chodit každý den do kostela, abyste se dozvěděli něco o Bohu, Bůh vám s vašimi těžkostmi stejně nepomůže. Následujte [komunistickou] stranu, nevěřte v Boha. Strana může učinit všechny lidi šťastnými. Pokud je s vaším srdcem něco v nepořádku, víra v Boha je zbytečná. Získejte více pozitivní energie, aby naše země byla silná a všem rodinám se dařilo dobře.“

 

Po celé zemi jsou vydávány zákazy činnosti místních společenství. Modlitebna malého venkovského sboru v hornaté oblasti Pi-ťie byla zcela vyrabována a ze střechy byl stržen kříž. Videa z akce se objevila na režimem ovládané sociální síti WeChat, a tak se členové společenství bojí o incidentu mluvit.

 

Také ve městě Sün-s’-ting v provincii Fu-ťien úřady 11. května informovaly pastora Janga Si-po o chystaném zákazu činnosti. Následující den úředníci natočili dění u vchodu do budovy na kameru a s využitím software na rozpoznávání obličejů identifikovali jednotlivé příchozí. Členové sboru byli následně kontaktováni v práci a bylo jim vyhrožováno propuštěním – pokud neslíbí, že se přestanou společně scházet. 19. května příslušníci speciálních jednotek v doprovodu dalších 70 policistů uskutečnili ve společenství razii. Policisté byli rozmístěni také venku, aby zabránili komukoli vejít dovnitř a zůstali na místě ještě několik dní, aby zajistili, že veškeré aktivity společenství opravdu skončí.

 

Pamatujte na modlitbách na mnohé křesťany po celé Číně, kteří jsou vystaveni otevřenému pronásledování, stejně jako na ty, kdo čelí méně nápadným formám nátlaku. Vyprošujte tolik potřebnou odvahu všem věřícím, kteří přišli o místo ke společnému scházení. Modlete se za pokračující šíření zvěsti o Boží milosti a lásce, aby i další lidé hledající pravdu o duchovních věcech mohli uvěřit v Krista. Modlete se, aby Bůh mocně jednal také v srdcích představitelů režimu, kteří se protiví poselství kříže, dal jim poznat potřebu spasení pro věčnost a také četná požehnání, která jej doprovázejí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.