Aktuálně

 

07. 06. 2019

Čína: Křesťané jsou stále obtěžováni místními úřady

 

 
Oficiální billboard nabádající místní obyvatele, aby nevěřili křesťanství. (Fotografie: www.chinaaid.org)

(China Aid)

 

Zatímco opozice vůči křesťanství v celé Číně sílí, místní společenství, zejména na venkově, zažívají rychlý růst. Jeden místní křesťan v rozhovoru uvedl, že se „k církvi připojují celé vesnice, jedna po druhé“. Na dotaz, proč se tak děje, zmínil jeden z faktorů – omezené finance, kvůli kterým se lidé ve svých každodenních životech opravdu musejí spoléhat na Boha.

 

Ve snaze minimalizovat vliv církve používá čínský režim celou řadu nástrojů. V některých oblastech se objevily billboardy, které mají odrazovat kolemjdoucí od víry v Boha. Text billboardu na fotografii vpravo hlásá: „Pokud budete chodit každý den do kostela, abyste se dozvěděli něco o Bohu, Bůh vám s vašimi těžkostmi stejně nepomůže. Následujte [komunistickou] stranu, nevěřte v Boha. Strana může učinit všechny lidi šťastnými. Pokud je s vaším srdcem něco v nepořádku, víra v Boha je zbytečná. Získejte více pozitivní energie, aby naše země byla silná a všem rodinám se dařilo dobře.“

 

Po celé zemi jsou vydávány zákazy činnosti místních společenství. Modlitebna malého venkovského sboru v hornaté oblasti Pi-ťie byla zcela vyrabována a ze střechy byl stržen kříž. Videa z akce se objevila na režimem ovládané sociální síti WeChat, a tak se členové společenství bojí o incidentu mluvit.

 

Také ve městě Sün-s’-ting v provincii Fu-ťien úřady 11. května informovaly pastora Janga Si-po o chystaném zákazu činnosti. Následující den úředníci natočili dění u vchodu do budovy na kameru a s využitím software na rozpoznávání obličejů identifikovali jednotlivé příchozí. Členové sboru byli následně kontaktováni v práci a bylo jim vyhrožováno propuštěním – pokud neslíbí, že se přestanou společně scházet. 19. května příslušníci speciálních jednotek v doprovodu dalších 70 policistů uskutečnili ve společenství razii. Policisté byli rozmístěni také venku, aby zabránili komukoli vejít dovnitř a zůstali na místě ještě několik dní, aby zajistili, že veškeré aktivity společenství opravdu skončí.

 

Pamatujte na modlitbách na mnohé křesťany po celé Číně, kteří jsou vystaveni otevřenému pronásledování, stejně jako na ty, kdo čelí méně nápadným formám nátlaku. Vyprošujte tolik potřebnou odvahu všem věřícím, kteří přišli o místo ke společnému scházení. Modlete se za pokračující šíření zvěsti o Boží milosti a lásce, aby i další lidé hledající pravdu o duchovních věcech mohli uvěřit v Krista. Modlete se, aby Bůh mocně jednal také v srdcích představitelů režimu, kteří se protiví poselství kříže, dal jim poznat potřebu spasení pro věčnost a také četná požehnání, která jej doprovázejí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.