Aktuálně

 

15. 06. 2019

Pákistán: Rodina zůstala po útoku bez domova

 

 
Makránská pobžežní dálnice procházející Balúčistánem. (Ilustrační otografie: Wikipedie / Furqanlw, [cc])

(International Christian Concern, Mission News Network, Forgotten Missionaries International)

 

Křesťanský pastor, jeho manželka a přibližně dvacetiletá dcera jsou vděční, že ve zdraví přežili útok skupiny více než třiceti mužů – během incidentu šel zrovna okolo policista a společně s přivolanými posilami rodinu zachránil. Přestože křesťané utrpěli jen drobná zranění, zůstali bez domova, protože útočníci jejich dům obsadili.

 

Není to poprvé, co se pastor Azíz stal kvůli své víře terčem útoku. Před patnácti lety mu příbuzní, kteří nesouhlasili s jeho službou, unesli tehdy pětiletého syna. Od té doby chlapce neviděl.

 

Pastor Azíz pochází z muslimské rodiny a aktivně se věnuje zakládání nových sborů v pákistánské provincii Balúčistán, poblíž íránské hranice. Navzdory ztrátě domova je rodina odhodlaná ve službě pokračovat.

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za zásah nečekaného zachránce, který rodině včas pomohl. Modlete se za pastora Azíze a jeho rodinu, kteří se stále vyrovnávají s bolestí způsobenou ztrátou syna před patnácti lety. Připomeňte si případ Mojžíše, který byl vychováván v rodině egyptského faraona (2 M 2,1–10). Kéž nad ním Bůh drží svou ochrannou ruku, žehná mu a připraví opětovné šťastné shledání. Modlete se také za to, aby rodina nalezla nový bezpečný domov. Vyprošujte všem sílu a odvahu, aby dokázali pokračovat ve službě, navzdory veškerému protivenství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.