Aktuálně

 

20. 06. 2019

Uganda: Zrušení evangelizačních shromáždění v reakci na výhrůžky

 

 
Ugandská policie (fotografie: Pixabay / Numbercfoto)

(Morning Star News)

 

Zástupci křesťanských společenství v západougandském městě Bwera společně připravili sérii shromáždění pod širým nebem, která měla proběhnout ve dnech 20. až 26. května. Během několika prvních programů složilo svou důvěru v Krista mnoho místních lidí. Předkládaná svědectví bývalých muslimů obrácených ke křesťanství však vedla k výhrůžkám následovaným zákazem uspořádání zbývajících naplánovaných i veškerých budoucích shromáždění.

 

Na shromážděních vystoupilo několik konvertitů, kteří v minulosti působili jako učitelé islámu, ale v současné době vyznávají, že Ježíš Kristus je Boží Syn. Jejich svědectví urazila mnoho místních muslimů, kteří podobná tvrzení považují za rouhání. 25. května se shromáždilo více než 250 lidí vyzbrojených meči a klacky a vyhrožovali, že všechny konvertity od islámu zabijí. Muslimští vůdci přivedli průvod útočníků na policii, kde se dožadovali vydání zákazu shromáždění. Policisté skutečně nařídili ukončení série evangelizací a zakázali pořádání jakýchkoli venkovních křesťanských shromáždění ve městě v budoucnu.

 

Místní křesťané se kvůli výhrůžkám zabitím obávají o své životy. Ugandští církevní vedoucí žádají mezinárodní společenství o modlitby za ochranu všech ohrožených Kristových následovníků a za to, aby si všichni nově obrácení zachovali víru.

 

Přestože se k islámu hlásí méně než 15 procent z celkového počtu obyvatel země, tento případ představuje jen jeden incident z dlouhé řady problémů, se kterými se již ugandští křesťané setkali. Ve východní části země byla 2. června napadena a částečně zdemolována křesťanská škola, opět v reakci na výhrůžky radikálních muslimů. Příčinou potíží této školy byla skutečnost, že mnoho dětí, které ji navštěvovaly, pochází z rodin křesťanských konvertitů od islámu.

 

Pozvedejte na modlitbách každého, komu je kvůli jeho víře v Ježíše vyhrožováno. Pamatujte na církevní vedoucí, kteří se navzdory protivenství snaží Kristovy následovníky vést. Kéž místní věřící zůstanou pevní ve svém odhodlání následovat Krista. Modlete se zejména za ty, kdo nalezli víru v Ježíše teprve nedávno, na zmíněných shromážděních. Modlete se také za všechny nepřátele evangelia, aby si i oni uvědomili, že potřebují zachraňující Boží milost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.