Aktuálně

 

21. 06. 2019

Indonésie: Křesťanské dívky terčem sexuálních útoků

 

 
Vyprošujte ochranu indonéským dívkám. (Ilustrační fotografie: Unsplash / Cok Wisnu)

(Mission Network News)

 

V různých částech světa, ve kterých je islám dominantním náboženstvím, používají muslimští radikálové nejrůznější taktiky ve snaze zastavit šíření křesťanství. Některé strategie jsou speciálně zaměřené na křesťanské dívky. Jak uvádí Greg Kelley z World Mission, islámští vůdci v Indonésii školí mladé muže, jak se mladým křesťankám dvořit a přivádět je do jiného stavu – často proti jejich vůli. Kvůli společenskému tlaku a hrozící ostudě pro všechny příbuzné se tyto dívky následně často musí provdat do muslimských rodin.

 

Značná část indonéských křesťanů žije v bídě. Útočníci jsou si toho vědomi a tak při rozhovorech s rodiči obvykle nepožadují věno. Rodiče s vidinou hrozící ostudy se sňatkem souhlasí. Jakmile se dívky provdají, veškeré vazby s původními rodinami jsou zpřetrhány. Násilníci již navíc nezřídka mívají několik žen.

 

Přestože tyto dívky žijí pod vlivem islámu, ke kterému nedobrovolně formálně konvertují, často si potají zachovávají věrnost Kristu a proto mohou mít na své nové příbuzné významný vliv. Jakékoli otevřené křesťanské vyznání by však mohlo vést k rozvodu, což by pro ně znamenalo další ostudu a vyčlenění ze společnosti.

 

Modlete se za ochranu snadno zranitelných křesťanských dívek v Indonésii a dalších zemích po celém světě, které jsou nuceny k uzavírání vynucených sňatků. Kéž si zachovají pevnou víru, navzdory výhrůžkám násilím, ostudou a společenskou ostrakizací. Pamatujte na modlitbách také na jejich příbuzné, kteří se nedobrovolně ocitli v nelehké situaci a hledají moudrost, jak se zachovat. Nezapomínejte ani na samotné násilníky; proste, aby jim Bůh otevřel oči vůči pravdě evangelia a odevzdali své životy Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


Ladislav M., morava (23.06.2019 08:42:39)
Pane Jezisi, Ty jsi rekl pred Pilatem ..komu jde o pravdu, slysi co rikam .. prosim o dar milosti pro muslimske nasilniky a jejich kazatele , aby prohledli .. zanechali zleho jednani a nasili na nevinnych krestanskych divkach .. dekuji Ti Pane

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.