Aktuálně

 

21. 06. 2019

Indonésie: Křesťanské dívky terčem sexuálních útoků

 

 
Vyprošujte ochranu indonéským dívkám. (Ilustrační fotografie: Unsplash / Cok Wisnu)

(Mission Network News)

 

V různých částech světa, ve kterých je islám dominantním náboženstvím, používají muslimští radikálové nejrůznější taktiky ve snaze zastavit šíření křesťanství. Některé strategie jsou speciálně zaměřené na křesťanské dívky. Jak uvádí Greg Kelley z World Mission, islámští vůdci v Indonésii školí mladé muže, jak se mladým křesťankám dvořit a přivádět je do jiného stavu – často proti jejich vůli. Kvůli společenskému tlaku a hrozící ostudě pro všechny příbuzné se tyto dívky následně často musí provdat do muslimských rodin.

 

Značná část indonéských křesťanů žije v bídě. Útočníci jsou si toho vědomi a tak při rozhovorech s rodiči obvykle nepožadují věno. Rodiče s vidinou hrozící ostudy se sňatkem souhlasí. Jakmile se dívky provdají, veškeré vazby s původními rodinami jsou zpřetrhány. Násilníci již navíc nezřídka mívají několik žen.

 

Přestože tyto dívky žijí pod vlivem islámu, ke kterému nedobrovolně formálně konvertují, často si potají zachovávají věrnost Kristu a proto mohou mít na své nové příbuzné významný vliv. Jakékoli otevřené křesťanské vyznání by však mohlo vést k rozvodu, což by pro ně znamenalo další ostudu a vyčlenění ze společnosti.

 

Modlete se za ochranu snadno zranitelných křesťanských dívek v Indonésii a dalších zemích po celém světě, které jsou nuceny k uzavírání vynucených sňatků. Kéž si zachovají pevnou víru, navzdory výhrůžkám násilím, ostudou a společenskou ostrakizací. Pamatujte na modlitbách také na jejich příbuzné, kteří se nedobrovolně ocitli v nelehké situaci a hledají moudrost, jak se zachovat. Nezapomínejte ani na samotné násilníky; proste, aby jim Bůh otevřel oči vůči pravdě evangelia a odevzdali své životy Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Ladislav M., morava (23.06.2019 08:42:39)
Pane Jezisi, Ty jsi rekl pred Pilatem ..komu jde o pravdu, slysi co rikam .. prosim o dar milosti pro muslimske nasilniky a jejich kazatele , aby prohledli .. zanechali zleho jednani a nasili na nevinnych krestanskych divkach .. dekuji Ti Pane

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.