Aktuálně

 

22. 06. 2019

Ázerbájdžán: Zamítnutá odvolání

 

 
Pastor Hamid Šabanov (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Forum 18)

 

Pastor Hamid Šabanov, vedoucí křesťanského společenství v ázerbájdžánském Aliabádu, má s pronásledováním již více než dvacetileté zkušenosti. Několikrát byl zadržen policií. Zprávu z roku 2013 o pokutách, které mu tehdy hrozily, si můžete přečíst zde. V prosinci 2016 byl pokutován znovu – opět za pořádání nepovoleného náboženského shromáždění. Neustálému pronásledování čelí navzdory skutečnosti, že o registraci svého společenství usiluje již od roku 1994.

 

V přesvědčení, že razie a následně udělované pokuty jsou v rozporu se zákonem, se pastor Hamid postupně odvolával, až se jeho případ dostal k Ústavnímu soudu. 6. května bylo poslední odvolání zamítnuto a Nejvyšší soud se odmítl případem zabývat. V současné době diskutuje s místními církevními vedoucími o tom, jaké by mohl podniknout další kroky.

 

V samostatném procesu byli křesťanští manželé odsouzeni k pokutám ve výši tříměsíční průměrné mzdy (pro každého z nich) za přechovávání náboženské literatury a uspořádání silvestrovské akce pro děti bez povolení. Problémy začaly poté, co jedno z dětí přineslo do třídy křesťanské brožurky a nabídlo je spolužákům, načež ředitel přivolal do školy policii. Safqan a Gulnar Mammadovovi byli v dubnu usvědčeni, ale proti rozhodnutí se rovněž odvolali. 4. června odvolací soud v Širvanu jejich odvolání zamítl. Podle místního zdroje trvalo soudní přelíčení pouhých deset minut. Poslední možností odvolání v této fázi procesu je zaslání dopisu prezidentovi.

 

Dalším třem křesťanům ve městě Šeki na severu země byly vyměřeny podobně vysoké pokuty za to, že v prosinci 2018 uspořádali ve svém bytě skupinku biblického studia. V tomto případě se nicméně křesťané rozhodli pokuty zaplatit a odvolání nepodávat.

 

Pamatujte na modlitbách na tyto křesťany a na mnohé další, kteří jsou pro svou víru pronásledováni. Vyprošujte moudrost těm z nich, kteří skončí před soudem, aby jim Bůh vkládal do úst správná slova (Lukáš 12,11–12). Kéž se evangelium šíří po celém Ázerbájdžánu a přiměje všechny, kdo se proti němu protiví, aby si uvědomili marnost svého počínání, nechali ve svých životech jednat Božího Ducha a přijali Ježíše jako svého Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.