Aktuálně

 

04. 07. 2019

Eritrea: Zabavení majetku a zatčení několika křesťanů, včetně dětí

 

 
Kostel v Eritreji (Ilustrační fotografie: Flickr / David Stanley [cc])

(Church In Chains, Christian Solidarity Worldwide)

 

23. června uskutečnili příslušníci bezpečnostních složek razii v modlitebně společenství Faith Missions Church ve druhém největším eritrejském městě Keren. Při akci křesťanům zabavili majetek a zadrželi několik přítomných, včetně těhotných žen a dětí. Společenství v zemi funguje od začátku 50. let a od roku 2012 usiluje o získání registrace. V současné době jsou však veškerá náboženská uskupení nespadající pod hlavičku římskokatolické církve, eritrejské pravoslavné církve, luterské církve nebo sunnitského islámu postavena mimo zákon.

 

Pronásledování ale nejsou ušetřeny ani registrované skupiny. 12. června státní orgány zkonfiskovaly a uzavřely 21 zdravotnických zařízení provozovaných katolickou církví, čímž potenciálně ohrozily poskytování zdravotní péče tisícům lidí na eritrejském venkově. Následující den bylo zadrženo pět pravoslavných duchovních. Má se za to, že tyto akce jsou důsledkem nedávných otevřených prohlášení církevních vedoucích, vyzývajících k pokoji a smíření.

 

Daniela Krvetz, zvláštní zpravodajka OSN pro lidská práva v Eritreji, v reakci na současný vývoj 21. června zveřejnila prohlášení, ve kterém uvádí: „Tyto akce dokazují, že navzdory pokračujícímu mírovému procesu a posílení bezpečnosti, situace v oblasti lidských práv v Eritreji zůstává nezměněná.“

 

Více informací o pronásledování eritrejských křesťanů naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Pokračujte v modlitbách za utiskované a uvězněné bratry a sestry v Eritreji. Modlete se, aby je Bůh posiloval a naplňoval pokojem, navzdory děsivým podmínkám, ve kterých žijí. Pamatujte na trpící děti, které ještě nerozumí důvodům, proč jejich rodiny zakoušejí takové problémy. Pozvedejte na modlitbách vedoucí představitele této země, zejména prezidenta Afwerkiho. Kéž se ve víře obrátí ke Kristu, snaží se zachovávat jeho přikázání a vládnout místním lidem spravedlivě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.