Aktuálně

 

06. 07. 2019

Čína: Několik razií v křesťanských společenstvích, zákazy činnosti

 

 
Policejní razie (Ilustrační fotografie: Hlas mučedníků Korea)

(China Aid, Hlas mučedníků Korea)

 

Opozice vůči neregistrovaným domácím společenstvím v Číně výrazně zesílila. V uplynulých dnech došlo na mnoha shromážděních k raziím a celé řadě společenství byla zakázána činnost. Úřady v Sia-meun zveřejnily záměr do dvou let eliminovat činnost všech společenství ve městě. Jedná se přitom jen o malou část celostátní kampaně.

 

13. června policisté v Sia-menu vtrhli na shromáždění společenství Sin-cao v průběhu biblické hodiny. Účastníky si natočili na video, nejméně 30 z nich – včetně kazatele – odvezli na stanici a všechny propustili až po několikahodinovém zadržování. 16. června se uskutečnila razie také ve společenství Sün-s’-ting v Sia-menu. Policisté nejprve zabavili přítomným telefony, aby si nemohli průběh útoku natáčet. Ve stejný den policisté vtrhli do společenství Tchaj-jün ‚Úhelný kámen‘ v Šan-si. Přítomní byli rovněž odvezeni na stanici a budova zapečetěna.

 

Razie pokračovaly 26. června, kdy policisté vtrhli do společenství Morningstar (‚Jitřenka‘) v Pej-chaj, zadrželi značnou část přítomných křesťanů a také jim zabavili mobilní telefony. 29. června orgány zakázaly činnost presbyteriánského společenství Tao En v Sü-čou. Další podrobnosti o těchto nejnovějších dvou incidentech zatím nejsou k dispozici.

 

Propuštění často neznamená úplnou svobodu. 13. června byla zveřejněna informace, že Ťiang Žung, manželka pastora Wang I, byla po několika měsících strávených ve vězení konečně propuštěna na kauci. Navzdory tomu je však stále pod „domácím dohledem“. Žije u bratra a nemá povoleny žádné návštěvy, kromě biologických příbuzných.

 

Pozvedejte na modlitbách křesťany postižené zmíněnými raziemi a zákazy činnosti v rámci probíhající celostátní kampaně. Modlete se, aby Bůh obdařoval svůj lid moudrostí a ochraňoval ho, zatímco věřící hledajízpůsoby, jak se i nadále společně scházet k bohoslužbám a vyučování. Vyprošujte úplnou svobodu všem zadržovaným, ať se již nacházejí ve vězení nebo doma. Kéž Bůh otevře duchovní zrak vedoucím představitelům země, aby si uvědomili marnost veškerých snah zastavit růst církve našeho zmrtvýchvstalého Spasitele a Pána, Ježíše Krista (Matouš 16,18).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.