Aktuálně

 

12. 07. 2019

Írán: Zadržení několika osob, které nedávno konvertovaly ke křesťanství

 

 
Zleva doprava: Púríja, Fatemeh, Marjam, Sam, Chatún, Sásan, Mardžan a Habíb (Fotografie: Article 18)

(Article 18, Middle East Concern)

 

1. července bylo ve městě Búšehr na jihozápadě Íránu zadrženo osm konvertitů ke křesťanství, z toho pět členů jedné rodiny. Aktéři zátahu se představili jako zástupci ministerstva zpravodajských služeb (MOIS). Zabavili křesťanům Bible a další literaturu, náboženské symboly, přenosné počítače, telefony a jiné osobní věci.

 

Zadrženi byli šestatřicetiletý San Chosráví, jeho manželka Marjam Faláhí (35), Samův bratr Sásan (35) s manželkou Mardžan Faláhí (33), Samova a Sásanova matka Chatún Fatolahzádeh (61), Púrija Pejma (27), jeho stejně stará žena Fatemeh Tálebí a osmatřicetiletý Habíb Hejdárí. Příslušníci zacházeli s křesťany nevybíravým způsobem, přestože zatýkání přihlížely děti.

 

Chatún byla propuštěna ještě ten den kvůli svému věku; všichni ostatní zůstávají podle posledních zpráv stále zadržováni bez možnosti kontaktovát právního zástupce na samotkách v prostorách místní pobočky MOIS. Jedná se jen o jeden z mnoha případů zatýkání v posledních měsících – o řadě z nich nebyly z bezpečnostních důvodů zveřejněny vůbec žádné informace.

 

Více podrobností o životě křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny uvedené křesťany, kteří se dostali do konfliktu s režimem. Vyprošujte jim sílu k tolik potřebné trvalé důvěře v Boží svrchovanost. Modlete se také za v moci postavené, aby zadrženým mužům a ženám umožnili návrat k rodinám, a také za to, aby současná vyostřená mezinárodní politická situace nekomplikovala místním věřícím život.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.