Aktuálně

 

12. 07. 2019

Írán: Zadržení několika osob, které nedávno konvertovaly ke křesťanství

 

 
Zleva doprava: Púríja, Fatemeh, Marjam, Sam, Chatún, Sásan, Mardžan a Habíb (Fotografie: Article 18)

(Article 18, Middle East Concern)

 

1. července bylo ve městě Búšehr na jihozápadě Íránu zadrženo osm konvertitů ke křesťanství, z toho pět členů jedné rodiny. Aktéři zátahu se představili jako zástupci ministerstva zpravodajských služeb (MOIS). Zabavili křesťanům Bible a další literaturu, náboženské symboly, přenosné počítače, telefony a jiné osobní věci.

 

Zadrženi byli šestatřicetiletý San Chosráví, jeho manželka Marjam Faláhí (35), Samův bratr Sásan (35) s manželkou Mardžan Faláhí (33), Samova a Sásanova matka Chatún Fatolahzádeh (61), Púrija Pejma (27), jeho stejně stará žena Fatemeh Tálebí a osmatřicetiletý Habíb Hejdárí. Příslušníci zacházeli s křesťany nevybíravým způsobem, přestože zatýkání přihlížely děti.

 

Chatún byla propuštěna ještě ten den kvůli svému věku; všichni ostatní zůstávají podle posledních zpráv stále zadržováni bez možnosti kontaktovát právního zástupce na samotkách v prostorách místní pobočky MOIS. Jedná se jen o jeden z mnoha případů zatýkání v posledních měsících – o řadě z nich nebyly z bezpečnostních důvodů zveřejněny vůbec žádné informace.

 

Více podrobností o životě křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny uvedené křesťany, kteří se dostali do konfliktu s režimem. Vyprošujte jim sílu k tolik potřebné trvalé důvěře v Boží svrchovanost. Modlete se také za v moci postavené, aby zadrženým mužům a ženám umožnili návrat k rodinám, a také za to, aby současná vyostřená mezinárodní politická situace nekomplikovala místním věřícím život.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.