Aktuálně

 

19. 07. 2019

Kuba: Zákaz účasti na konferenci pro obhájce náboženské svobody

 

 
Alain Toledano Valiente (Fotografie: Facebook / Alain Toledano Valiente)

(Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News)

 

Mínisterstvo zahraničí Spojených států ve dnech 16. až 18. července uspořádalo ve Washingtonu, D.C. konferenci nazvanou Ministerial to Advance Religious Freedom („Vládní schůzka na podporu šíření náboženské svobody“). Delegáti z celého světa na akci debatovali o tomto závažném tématu. Několika zástupcům Kuby však představitelé tamějšího režimu znemožnili na akci odcestovat.

 

Ricardo Fernandez Izaquire, nezávislý novinář a známý obhájce náboženské svobody, byl 12. července zadržen a od té doby o něm nikdo neslyšel. Nedaří se ho kontaktovat, patrně má zablokované telefonní číslo. Žádný oficiální důvod zadržení nebyl zveřejněn.

 

Další dva církevní vedoucí se až od celníků na letišti dozvěděli, že jim bylo zakázáno opustit zemi. Moises de Prada slouží jako nejvyšší superintendant kubánských sborů Assemblies of God, Alida Leon Baez je prezidentem Evangelikálního společenství Kuby. Oba jsou zakládajícími členy nedávno vzniklé Kubánské evangelické aliance.

 

Podle prohlášení vydaného Rev. Baezem kubánský režim nebrání vycestovat jen lidem vyšetřovaným z trestné činnosti nebo podezřelým z narušování státní bezpečnosti. (V minulosti již oba zmínění vedoucí ze země vycestovali, bez jakýchkoli problémů.) Dalším církevním vedoucím, kterému bylo zabráněno opustit zemi při celní kontrole, byl Alain Toledano Valiente, který krátce po svém zadržení otevřeně odsoudil kubánský režim v příspěvku na sociální síti. O tomto duchovním jsme informovali již v roce 2016, kdy úřady nechaly zdemolovat budovu jeho společenství.

 

O dva týdny dříve Dariel Llanes z Kubánské západní baptistické konvence požádal o prodloužení platnosti pasu, aby se mohl washingtonské konference zúčastnit, jeho žádost však byla zamítnuta.

 

Modlete se za Kubu! Proste, aby bylo po celém ostrově konáno Boží dílo, navzdory opozici představitelů režimu. Modlete se za všechny, kdo se nemohli zúčastnit zmíněné konference, aby mohli svobodně a účinně zvěstovat evangelium ve své zemi jako zástupci samotného Pána… kterého Písmo nazývá vznešeným titulem „Král králů“. Modlete se, aby setkání ve Washingtonu vedlo ke konkrétním a přínosným krokům.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.