Aktuálně

 

20. 07. 2019

Čína: Soud s pastorem Cchao – „jen na papíře“

 

 
John Cchao (fotografie: Ben Cchao, China Aid)

(China Aid, Church in Chains)

 

Americký pastor John Cchao a jeho spolupracovník, Ťing Žu-sia, byli v roce 2017 zadrženi na základě obvinění z „organizace nelegálního překračování hranic“ mezi Myanmarem a Čínou. Pastor Cchao byl odsouzen k sedmi letům odnětí svobody, Ťing k jednomu roku. Pastor dr proti rozsudku odvolal, přelíčení však bylo již několikrát odročeno.

 

Minulý týden byl stanoven další termín – 22. srpen. Advokát pastora Cchao však 12. července obdržel vyrozumění, ze kterého plyne, že v uvedený den neproběhne očekávané slyšení; místo toho byla advokátům uložena povinnost zaslat soudu argumentaci v písemné podobě, a to nejpozději do pěti dnů (do 17. července). Soud následně jejich argumenty zváží a vydá rozsudek. Bob Fu, zakladatel organizace China Aid, odsoudil celý proces jako „podvod“ a „soud jen na papíře“.

 

Pastor John Chao, v Číně známý také pod jménem Chao San-čchiang, má možnost přijímat dopisy od křesťanů z celého světa. Umí dobře číst anglicky, a tak mu můžete pro povzbuzení poslat dopis (v angličtině), aby věděl, že se za něj modlíte. Dopisy posílejte na následující adresu:

 

Cao Sanqiang
The Detention Center of Menglian County
Pu’er City, Yunan Province, China
665800

 

Než dopis odešlete, pečlivě si prostudujte doporučení, která naleznete na adrese VOMCanada/WritePrisoner.htm.

 

Děkujeme vám, že pozvedáte pastora Cchao na modlitbách v této nelehké době, kterou tráví ve vězení. Modlete se za příznivý výsledek odvolání, aby mohl opět sloužit příslušníkům etnické skupiny Wa na myanmarsko-čínské hranici i členům svého společenství v Severní Karolíně. Zatímco se za něj přimlouvá sám Duch svatý, kéž se dotkne srdcí čínských soudců a dalších představitelů režimu, aby zakusili nadpřirozenou Bož přítomnost a lásku. Bůh touží po hodnotném vztahu s každým, kdo je součástí jeho milovaného stvoření!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.