Aktuálně

 

26. 07. 2019

Írán: Křesťanský vězeň propuštěn na podmínku

 

 
Sevada Aghasar (Fotografie: facebooková stránka „Free Sevada Aghasar“)

(Middle East Concern, Church in Chains, Steadfast Global)

 

Přestože je Sevada Aghasar členem Arménské pravoslavné církve, která má v Íránu dlouhou historii a je proto oficiálně povolenou denominací, již se kvůli své víře setkal s mnoha problémy. Poprvé byl zadržen v srpnu 2013 a přestože nebyl z ničeho oficiálně obviněn, strávil šest měsíců za mřížemi.

 

V dubnu 2015 byl Sevada odsouzen k pěti letům odnětí svobody za „ohrožování státní bezpečnosti prostřednictvím aktivit domácích sborů“. K výkonu trestu nastoupil před dvěma lety, po neúspěšném odvolání.

 

S vděčností se s vámi chceme podělit o dobrou zprávu, podle které byl Sevada 21. července předčasně propuštěn na podmínku. Přestože nejsou známy bližší podrobnosti, je pravděpodobné, že má zakázáno zvěstovat evangelium.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za Sevadovo propuštění! Současně se nezapomínejte přimlouvat za mnohé křesťany v Íránu, kteří jsou pro svou víru stále uvězněni. Modlete se za pokračování fenomenálního růstu církve, navzdory protivenství, se kterým se místní Kristovi následovníci potýkají. Modlete se také za naplnění všech duchovních potřeb nově obrácených, za dostupnost hodnotných materiálů k výchově učedníků a další přípravě velkého množství nových věřících, kteří se rozhodli následovat „Cestu, Pravdu a Život“ (Jan 14,6).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.