Aktuálně

 

27. 07. 2019

Indie: Nedobrovolné konverze křesťanů k domorodému náboženství

 

 
Nedobrovolné konverze křesťanů k původnímu náboženství. (Ilustrační fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

14. června byli křesťanští účastníci domácí pobožnosti odvlečeni k vesnickým předákům a následně přinuceni k účasti na rituálu „zpětné konverze“ k domorodému náboženství. Incidentu předcházelo prohlášení zveřejněné o dva dny dříve, podle kterého mělo být celkem dvanáct křesťanských rodin z osady Mahuatoli vyhnáno, pokud se nevrátí k domorodému náboženství kmene Sarna. Kvůli výhrůžkám většina křesťanů z vesnice uprchla.

 

Podle informací místního pastora jsou výhrůžky v okrese Gumla ve spolkovém státě Džárkhand běžným jevem. Hinduističtí radikálové se zde spojili s přívrženci domorodých náboženství, aby se společně vzepřeli proti šíření křesťanství. V tomto případě skupina přibližně dvaceti vesničanů vtrhla do domu muže jménem Jogiya Munda a přinutili Jogiyu a jeho ovdovělou matku, aby se poklonili před jakousi modlou. Přitom je polévali vědry vody na znamení očisty.

 

Oba křesťané následně uprchli z vesnice – místní obyvatelé jim vyhrožovali zabitím, pokud je ještě někdy přistihnou při modlitbě. Příslušníci dalších dvou rodin, kteří byli rovněž přinuceni proti své vůli podstoupit rituál, se rozhodli ve vesnici zůstat.

 

17. června se zástupci křesťanů vypravili na policejní stanici v Bharno, aby podali stížnost. Policisté však odmítli stížnost zaprotokolovat a místo toho je vyzvali, aby se dohodli na kompromisu. Křesťané proto vyplnili stížnost do webového formuláře. Policisté na stanici v Bharno později tvrdili, že je nikdo nekontaktoval. Policejní velitel dokonce prohlásil: „V osadě Mahuatoli neexistují žádné náboženské spory, všichni spolu žijí v míru.“

 

Více informací o vybraných případech pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za všechny věřící, kteří byli přinuceni uprchnout z vesnice. Kéž naleznou nový domov a práci na místě, kde budou moci žít v pokoji a udržovat dobré vztahy se sousedy. Pamatujte na dvě křesťanské rodiny, které z neznámých důvodů ve vesnici zůstaly. Kromě Boží ochrany jim vyprošujte také pevnou víru a odvahu hlásit se ke Kristu, navzdory všem výhrůžkám. Přimlouvejte se za policejního velitele i jeho podřízené, kteří odmítli křesťanům vyhovět, když s nimi měli sepsat protokol. Modlete se, aby brali své povinnosti vážně a chránili vesničany, jejichž životy se nacházejí v ohrožení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.