Aktuálně

 

01. 08. 2019

Nigérie: Pokračující násilnosti namířené proti křesťanům

 

 
Zničené budovy po jednom z předchozích útoků fulských pastevců. Ilustrační fotografie: World Watch Monitor

(World Watch Monitor, Nasoweseeam Online, Christian Post)

 

15. července byla v osadě Ancha ve státě Plateau zavražděna těhotná matka. Sedmadvacetiletá Margaret Wakili nesla oběd manželovi na pole, když na ni náhle zaútočila skupina osmi mužů, zřejmě fulských pastevců. Manžel je slyšel křičet: „Alláhu Akbar, zabili jsme bezvěrce. Musíme zabít další!“ Toho dne radikálové napadli a zavraždili ještě jednu starší ženu ze stejné vesnice.

 

Krátce předtím došlo k dalšímu nesmyslnému útoku v osadě Tafigana. 14. července ve večerních hodinách se Thomas Wollo vracel ze zkoušky sborového zpěvu se sedmiletým synem jménem Nggwe. Útočníci je oba zabili a uřezali jim hlavy.

 

Tyto znepokojivé zprávy představují jen malý zlomek případů násilností, které nigerijské křesťany naplňují strachem. Útoky mají na svědomí fulští radikálové a také členové teroristické skupiny Boko Haram. Organizace Jubilee Campaign naléhá na Mezinárodní trestní soud, aby obvinil Boko Haram z páchání genocidy. V doprovodné zprávě je zdokumentováno více než 50 útoků fulských pastevců z prvního pololetí letošního roku.

 

Nečinnost představitelů nigerijského režimu kritizuje také organizace Amnesty International. Zcela nepřiměřený podíl zavražděných křesťanů na celkovém počtu obětí naznačuje, že útoky mají náboženský podtext. Rev. Gideon Para-Mallam uvedl, že násilnosti zapříčinily „praktické ukončení misijní a evangelizační práce v některých postižených oblastech“. Pokud se situace ponechá svému osudu, pokračuje Para-Mallam, „zánik církve (v Nigérii) může být otázkou několika let“.

 

Více informací o utrpení nigerijských křesťanů naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Pamatujte v modlitbách na početné truchlící příbuzné a přátele postižené ztrátou milovaných osob, zavražděných kvůli své víře. Vyprošujte křesťanům v celé oblasti Boží ochranu a moudrost, aby dokázali na pokračující násilnosti reagovat správným způsobem. Kéž politici a armádní velitelé podniknou potřebné kroky vedoucí k ukončení těchto násilností. Modlete se také za trvalé řešení v podobě duchovní proměny srdcí radikálů, kteří násilnosti páchají. Kéž jsou přemoženi nadpřirozenou Boží přítomností, pravdou a láskou.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.