Aktuálně

 

02. 08. 2019

Írán: Křesťanka odsouzena k trestu odnětí svobody

 

 
Mahrúk Kanbárí (fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern)

 

Pětašedesátiletá Mahrúk Kanbárí byla 27. července předvolána před islámský revoluční soud ve městě Karadž na základě obvinění z „šíření propagandy nepřátelské vůči režimu“. Kromě toho se musela dostavit k místnímu náboženskému vůdci pro „poučení“. Duchovní ji vyzval, aby se vrátila se k islámu.

 

Mahrúk byla obviněna v prosinci 2018 v návaznosti na razii trojice agentů v jejím bytě, při které jí byly zabaveny telefony, Bible a další křesťanské materiály. Následovalo deset dní intenzivního výslechu, které skončily propuštěním na kauci.

 

Soudce vynášející rozsudek se choval „velmi hrubě“ a snažil se Mahrúk ponižovat, kdykoli s ním nesouhlasila. Nakonec byl staré ženě vyměřen roční trest. Proti rozsudku se ještě může odvolat.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Modlete se za zdárné odvolací řízení a za zrušení všech obvinění. Kéž Bůh posiluje Mahrúk na těle i na duchu, navzdory výhledu na nástup do vězení. Modlete se, aby u ostatních účastníků procesu nalezla přízeň. Modlete se také za lidi v jejím okolí, aby z jejího chování vycítili Kristovu lásku a milost a aby ho i oni přijali jako svého Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.