Aktuálně

 

22. 08. 2019

Čína: Obhájce lidských práv je po dvou letech stále pohřešován

 

 
„Neochvějná přesvědčení“ – kniha od Kao Č’-šenga (www.chinaaid.org)

(China Aid, Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Kao Č’-šeng, známý čínský advokát a obhájce lidských práv, zakouší pronásledování již mnoho let. Hlas mučedníků informuje o jeho situaci od samotného začátku, tedy od prvního zatčení v roce 2006. Od té doby byl bratr Kao několikrát propuštěn a znovu zadržen. Často také na nějakou dobu zmizel, když ho orgány nechaly převézt na blíže neurčené místo.

 

A tak když se Kao 13. srpna 2017 opět ztratil, příbuzní a přátelé zprvu předpokládali, že ho znovu zadržela policie, jako obvykle. Skutečnost však byla jiná: dvojice příznivců se ho pokusila dostat do bezpečí a tajně převézt do jiné provincie. (Kao se tehdy nacházel v domácím vězení.) Po třech týdnech intenzivního pátrání ho však policie dopadla a od té doby o něm nikdo neslyšel. O místě jeho pobytu se objevovaly různé zprávy, ale nikdo je nedokázal ověřit.

 

Podle čínských zákonů není možné člověka zadržovat bez obvinění déle než šest měsíců. Kao nemůže kontaktovat právníka již dva roky a ani jeho nejbližší stále nevědí, kde se nachází.

 

Před svým posledním zadržení Kao potají napsal knihu, ve které popisuje své životní útrapy. Kniha obsahuje také svědectví o obrácení ke Kristu během pobytu ve vězení, do kterého se dostal kvůli obhajobě pastora Cchaj Čuo-chua v letech 2004 až 2005. (Kniha byla propašována z Číny, přeložena do angličtiny, vydána pod názvem Unwavering Convictions („Neochvějná přesvědčení“) a můžete si ji koupit. (Z České republiky / Slovenska asi nejsnáze v elektronické podobě na Amazonu, pozn. překl.)

 

Vyprošujte Kaovi nadpřirozenou pomoc Božího Ducha, ať se nachází kdekoli. Kéž tento uvězněný křesťan zakouší dokonalé ujištění, že jeho ochranou jsou „ramena věčnosti“ (5. Mojžíšova 33,27) a že se mnoho bratrů a sester po celém světě modlí za jeho propuštění. Pozvedejte na modlitbách také Kaovu rodinu a přátele, kteří prožívají bolest plynoucí z nejistoty, kde se Kao nachází. Modlete se, aby Bůh mocně zasáhl nejen do Kaova případu, ale aby se zastal také všech ostatních pronásledovaných a zadržovaných čínských křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.