Aktuálně

 

23. 08. 2019

Srí Lanka: Napadení studenta teologie

 

 
Příroda na Srí Lance (ilustrační fotografie: Pixabay)

(NCEASL, Srílanská metodistická církev)

 

4. srpna vedl student evangelizačního teologického semináře bohoslužbu v soukromém bytě v osadě Mahiyanganaya. Když shromáždění skončilo, objevila se před domem skupina nepřátelsky naladěných vesničanů vedená trojicí buddhistických mnichů, kteří chtěli se studentem hovořit. Poté, co se ho vyptali na jeho náboženské aktivity, surově ho zbili a nařídili mu, aby okamžitě opustil vesnici. Mladý muž při útoku utrpěl zranění hlavy, břicha a zad.

 

Zraněný křesťan jel na motocyklu 180 kilometrů zpátky do města, ve kterém studuje, kde byl přijat do nemocnice na ošetření. Po propuštění o dva dny později nahlásil incident na policii.

 

Asiri Perera, nejvyšší představitel Srílanské metodistické církve, sdílel na sociálních sítích následující status: „Ujišťuji všechny buddhisty na Srí Lance, že si jako křesťané zachováme pokoj, navzdory veškerému pronásledování, kterému jsme dnes na Srí Lance vystaveni. Pokorně vás prosím, buďte laskaví vůči křesťanům, kteří s vámi žijí…“

 

Více informací o pronásledování křesťanů na Srí Lance naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Modlete se za úplné zotavení napadaného křesťanského studenta. Kéž vytrvá ve svém odhodlání přinášet poselství Ježíše Krista obyvatelům Srí Lanky. Pozvedejte na modlitbách také další studenty biblické školy, kteří se v současné době připravují na službu – i s vědomím, že za přinášení evangelia do nepřátelských oblastí budou muset zaplatit podobnou cenu. Přimlouvejte se za pachatele tohoto nedávného útoku. Modlete se, aby porozuměli zachraňující milosti, kterou jim Bůh nabízí skrze zástupnou oběť svého Syna.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.