Aktuálně

 

29. 08. 2019

Eritrea: Razie na křesťany pokračují

 

 
Tržiště v eritrejském Kerenu. (Ilustrační fotografie: Flickr / David Stanley [c])

(World Watch Monitor)

 

V uplynulých dvou měsících došlo v Eritreji k několika raziím na křesťany, při kterých bylo zadrženo nejméně 150 osob. 23. června bylo zatčeno 70 členů společenství Faith Mission Church of Christ v Kerenu. Křesťané byli převezeni do věznice v Ashufera, kterou tvoří systém tunelů za městem. Vězni jsou navíc nuceni hloubit další podzemní prostory, když je zapotřebí více místa.

 

16. srpna došlo k dalšímu incidentu, rovněž v Kerenu. Šest křesťanských státních zaměstnanců bylo předvoláno k soudu a soudce je vyzval, aby se zřekli své víry. Všichni odmítli a prohlásili, že „o své víře nebudou vyjednávat“. O dva dny později bylo zadrženo dalších 80 křesťanů ve čtvrti Godayef nedaleko asmarského letiště. Všichni byli převezeni na policejní stanici, kde jsou podle posledních zpráv stále zadržováni.

 

Více informací o utrpení, kterému jsou eritrejští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za neumdlévající svědectví těchto křesťanů, kteří navzdory všem zkouškám zůstávají pevně stát ve víře. Kéž je jejich vytrvalá víra zdrojem povzbuzení pro další Kristovy následovníky a svědectvím pro všechny, kdo dosud nejsou zachráněni pro věčnost – včetně těch, kdo je nechali zadržet. Modlete se, aby Bůh i nadále pomáhal eritrejským křesťanům po celé zemi, kteří kvůli svému náboženskému přesvědčení trpí v žalostných podmínkách. Kéž se jich zastane a zázračně připraví cestu k jejich propuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (03.09.2019 08:18:29)
Otče nebeský, kterýž jsi dárce všech dobrých darů, i pozemského života, i věčné naší spásy původce, prosíme smiluj se nanovo nad námi, osvěť světlem své věčné pravdy srdce lidská, ať prchnou temnosti.... Ty jsi Ježíši světlo světa.... přijdiž Tvé království.... posilni ty trpící pro Tvé jméno v Eritreji, prosíme! Věříme, že jest nad všechny síly ďábla Tvá moc.... Tvé jest i království.... Tvá jest i sláva. Tebe znát jest život věčný.... pro Tebe žít je naší výsadou.... pro Tebe umírat je cestou k účasti na té budoucí Tvé slávě...... jistě! Tvá slova neklamou - Amen !

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.