Aktuálně

 

31. 08. 2019

Írán: Termín odvolacího řízení stanoven na 3. září

 

 
Pastor Viktor bet-Tamraz s manželkou Šamiram Isavi Chabízeh (fotografie: Farsi Christian News Network)

(Middle East Concern)

 

3. září proběhne odvolací řízení, na kterém mají být přezkoumány případy křesťanů odsouzených v souvislosti s jejich vírou. První zprávy naznačovaly, že se budou souběžně řešit tři vleklé procesy. Každý z nich se týká jednoho příslušníka rodiny pastora Viktora bet-Tamraze.

 

První proces je veden právě se zmíněným pastorem a dvěma konvertity ke křesťanství, Aminem Naderem Afšarim a Kevianem Fallahem Mohammadim. Všichni tři byli zadrženi během oslavy Vánoc v roce 2014; každý z nich byl odsouzen k deseti letům odnětí svobody.

 

Manželka pastora Viktora, Šamiram Isavi Chabízeh, byla odsouzena v lednu 2018 k pěti letům odnětí svobody za údajné „ohrožování státní bezpečnosti a režimu organizováním skupinek, navštěvováním zahraničního semináře a přípravy církevních vedoucích a pastorů ke špionážní činnosti“. Jejich syn Ramiel byl zadržen společně se čtyřmi konvertity na pikniku v srpnu 2016. Přestože byl Ramiel odsouzen jen ke čtyřem měsícům odnětí svobody, má zápis v trestním rejstříku a proto se také odvolal.

 

Přestože se původně zdálo, že se odvolací řízení bude týkat všech účastníků, do 29. srpna obdrželi předvolání jen Kevian a Šamiram. Rodina je zklamaná, že nebyli předvoláni všichni. Jsou přesvědčeni, že se jedná o úmyslný tlak na zbytek rodiny, aby opustila Írán.

 

Modlete se za příznivý výsledek odvolacího řízení a zrušení všech obvinění. Proste, aby se odvolacího řízení dočkali i ostatní. Zatímco tito věrní křesťané touží sloužit Kristu, ať již ve vězení nebo kdekoli jinde, kéž je Bůh neustále povzbuzuje, posiluje, naplňuje pokojem a trpělivostí. Pamatujte na modlitbách i na mnohé další křesťany po celém Íránu, kteří šíří poselství evangelia navzdory veškerému protivenství, se kterým se opakovaně setkávají.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (03.09.2019 08:44:01)
Milostivý nebeský Otče, prosím aby i to dnešní soudní jednání posloužilo k užitku všem zúčastněným....biblická pravda Tvého evangelia ať vysvobodí.... ať i uzdraví ty americké omyly při rádoby křesťanech.... - a i ty bloudící upřímné hledající mohamedány ať správně nasměruje.... aby poznali Tebe jediného pravého Boha a syna Božího - Spasitele právě již z nebe přicházejícího, a Pána.... - Ježíše Krista! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.