Aktuálně

 

31. 08. 2019

Írán: Termín odvolacího řízení stanoven na 3. září

 

 
Pastor Viktor bet-Tamraz s manželkou Šamiram Isavi Chabízeh (fotografie: Farsi Christian News Network)

(Middle East Concern)

 

3. září proběhne odvolací řízení, na kterém mají být přezkoumány případy křesťanů odsouzených v souvislosti s jejich vírou. První zprávy naznačovaly, že se budou souběžně řešit tři vleklé procesy. Každý z nich se týká jednoho příslušníka rodiny pastora Viktora bet-Tamraze.

 

První proces je veden právě se zmíněným pastorem a dvěma konvertity ke křesťanství, Aminem Naderem Afšarim a Kevianem Fallahem Mohammadim. Všichni tři byli zadrženi během oslavy Vánoc v roce 2014; každý z nich byl odsouzen k deseti letům odnětí svobody.

 

Manželka pastora Viktora, Šamiram Isavi Chabízeh, byla odsouzena v lednu 2018 k pěti letům odnětí svobody za údajné „ohrožování státní bezpečnosti a režimu organizováním skupinek, navštěvováním zahraničního semináře a přípravy církevních vedoucích a pastorů ke špionážní činnosti“. Jejich syn Ramiel byl zadržen společně se čtyřmi konvertity na pikniku v srpnu 2016. Přestože byl Ramiel odsouzen jen ke čtyřem měsícům odnětí svobody, má zápis v trestním rejstříku a proto se také odvolal.

 

Přestože se původně zdálo, že se odvolací řízení bude týkat všech účastníků, do 29. srpna obdrželi předvolání jen Kevian a Šamiram. Rodina je zklamaná, že nebyli předvoláni všichni. Jsou přesvědčeni, že se jedná o úmyslný tlak na zbytek rodiny, aby opustila Írán.

 

Modlete se za příznivý výsledek odvolacího řízení a zrušení všech obvinění. Proste, aby se odvolacího řízení dočkali i ostatní. Zatímco tito věrní křesťané touží sloužit Kristu, ať již ve vězení nebo kdekoli jinde, kéž je Bůh neustále povzbuzuje, posiluje, naplňuje pokojem a trpělivostí. Pamatujte na modlitbách i na mnohé další křesťany po celém Íránu, kteří šíří poselství evangelia navzdory veškerému protivenství, se kterým se opakovaně setkávají.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (03.09.2019 08:44:01)
Milostivý nebeský Otče, prosím aby i to dnešní soudní jednání posloužilo k užitku všem zúčastněným....biblická pravda Tvého evangelia ať vysvobodí.... ať i uzdraví ty americké omyly při rádoby křesťanech.... - a i ty bloudící upřímné hledající mohamedány ať správně nasměruje.... aby poznali Tebe jediného pravého Boha a syna Božího - Spasitele právě již z nebe přicházejícího, a Pána.... - Ježíše Krista! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.