Aktuálně

 

05. 09. 2019

Indie: Další křesťan propuštěn na svobodu po deseti letech

 

 
Bidžája Kumar Sanaseth, Anto Akkara a Gornath Chalanseth (fotografie: Morning Star News)

(The Tablet, Morning Star News)

 

Bidžája Kumar Sanaseth byl v roce 2008 společně s dalšími šesti křesťany usvědčen z vraždy známého hinduistického svámího. Usvědčen byl navzdory tomu, že se k odpovědnosti za vraždu přihlásili maoističtí rebelové. 27. července však Nejvyšší soud rozhodl o Bidžájově propuštění, jen několik měsíců poté, co byl propuštěn na kauci další z obviněných křesťanů, Gornath Chalanseth.

 

Bidžája vzpomíná na dlouhé roky odloučení od rodiny: „Všech šest dětí bylo tehdy ještě malých, nejmladší dcerce byl rok, nejstaršímu chlapci devět. Dnes je nejmladší jedenáct, nejstaršímu dvacet. Nikdo mi nemůže vrátit roky, které jsem ztratil.“ Protože o Bidžájově propuštění na kauci rozhodl Nejvyšší soud, zpátky za mříže by ho mohl poslat opět jen Nejvyšší soud.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění obou nespravedlivě usvědčených mužů. Pamatujte na modlitbách na zbývajících pět křesťanů, kteří jsou stále nespravedlivě vězněni za čin, který nespáchali. Přimlouvejte se, aby byli propuštěni i oni. Modlete se za Bidžáju, zatímco si zvyká na život na svobodě a snaží se znovu budovat vztahy se zbytkem rodiny. Modlete se za spravedlnost a obnovu životů všech vězňů a jejich příbuzných, trávících dlouhá léta v odloučení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.