Aktuálně

 

07. 09. 2019

Indonésie: Nátlak sousedů vedl k zákazu činnosti společenství

 

 
Pastor Damianus Sinaga s rodinou (fotografie: Twitter / SammiSoh)

(Jakarta Post, Barnabas Fund, Coconut Media)

 

Situace v oblasti náboženské svobody v Indonésii si 25. srpna znovu získala pozornost mezinárodní veřejnosti, poté co místní policisté narušili průběh nedělní bohoslužby v letničním společenství v provincii Riau.

 

Od roku 2014 se členové společenství scházeli v budově, kterou pastor současně používal k bydlení. Někteří sousedé však měli vůči jejich činnosti výhrady. 7. srpna obdrželo vedení sboru písemné vyrozumění o zákazu pořádání náboženských aktivit v budově. (Podle vyhlášky z roku 2006 musí s využíváním budov k náboženským účelům souhlasit místní obyvatelé.) Legislativní úprava, která měla zlepšit náboženské soužití různých skupin, v praxi působí značné problémy křesťanům i příslušníkům ostatních náboženských menšin.

 

V reakci na zákaz scházení v budově si křesťané hned vedle postavili stan a ve společném setkávání pokračovali. Nedávno je navštívili policisté a dožadovali se okamžitého ukončení akce. Pastor Damianus Sinaga protestoval, že se jen společně modlí, policista však odmítl ustoupit. Na dostupném videozáznamu jedna žena policisty usilovně prosí: „Pomozte nám, chceme se jen modlit a vzdávat chválu našemu Bohu. Jsme občany Indonésie, kde jsou naše práva?“

 

Poté, co se zprávy o incidentu objevily na sociálních sítích (včetně videozáznamu), 28. srpna proběhlo jednání s úřady. Výsledek – křesťané musí na bohoslužby dojíždět osm kilometrů, do nejbližší schválené církevní budovy.

 

Uvedený incident přitom není ojedinělý, v posledních letech došlo k několika podobným případům. Více informací o potížích, se kterými se indonéští křesťané potýkají, naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Pamatujte na pastora Damiana a členy jeho společenství, aby se dokázali vypořádat s problémy, které je jako Kristovy vyslance postihují. Modlete se za nepřátele církve, aby mohli v životech svých křesťanských sousedů spatřovat Boží lásku. Modlete se také za přijetí zákonů, které přispějí k posílení skutečné náboženské tolerance v Indonésii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.