Aktuálně

 

07. 09. 2019

Indonésie: Nátlak sousedů vedl k zákazu činnosti společenství

 

 
Pastor Damianus Sinaga s rodinou (fotografie: Twitter / SammiSoh)

(Jakarta Post, Barnabas Fund, Coconut Media)

 

Situace v oblasti náboženské svobody v Indonésii si 25. srpna znovu získala pozornost mezinárodní veřejnosti, poté co místní policisté narušili průběh nedělní bohoslužby v letničním společenství v provincii Riau.

 

Od roku 2014 se členové společenství scházeli v budově, kterou pastor současně používal k bydlení. Někteří sousedé však měli vůči jejich činnosti výhrady. 7. srpna obdrželo vedení sboru písemné vyrozumění o zákazu pořádání náboženských aktivit v budově. (Podle vyhlášky z roku 2006 musí s využíváním budov k náboženským účelům souhlasit místní obyvatelé.) Legislativní úprava, která měla zlepšit náboženské soužití různých skupin, v praxi působí značné problémy křesťanům i příslušníkům ostatních náboženských menšin.

 

V reakci na zákaz scházení v budově si křesťané hned vedle postavili stan a ve společném setkávání pokračovali. Nedávno je navštívili policisté a dožadovali se okamžitého ukončení akce. Pastor Damianus Sinaga protestoval, že se jen společně modlí, policista však odmítl ustoupit. Na dostupném videozáznamu jedna žena policisty usilovně prosí: „Pomozte nám, chceme se jen modlit a vzdávat chválu našemu Bohu. Jsme občany Indonésie, kde jsou naše práva?“

 

Poté, co se zprávy o incidentu objevily na sociálních sítích (včetně videozáznamu), 28. srpna proběhlo jednání s úřady. Výsledek – křesťané musí na bohoslužby dojíždět osm kilometrů, do nejbližší schválené církevní budovy.

 

Uvedený incident přitom není ojedinělý, v posledních letech došlo k několika podobným případům. Více informací o potížích, se kterými se indonéští křesťané potýkají, naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Pamatujte na pastora Damiana a členy jeho společenství, aby se dokázali vypořádat s problémy, které je jako Kristovy vyslance postihují. Modlete se za nepřátele církve, aby mohli v životech svých křesťanských sousedů spatřovat Boží lásku. Modlete se také za přijetí zákonů, které přispějí k posílení skutečné náboženské tolerance v Indonésii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.