Aktuálně

 

13. 09. 2019

Pákistán: Policisté umučili křesťana k smrti

 

 
Manželka a děti pastora Amira. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Daily News, Pakistan Today, The News International)

 

Policie nedávno zadržela osmadvacetiletého Amira Masiha, obviněného z krádeže. O čtyři dny později Amir zemřel v nemocnici na následky zranění, která mu policisté způsobili.

 

28. srpna byl Amir Masih vzat do vazby v souvislosti s vyšetřováním údajné krádeže, ze které ho obvinil jeho zaměstnavatel. Rodina se o zadržení dozvěděla až po dvou dnech, když se stále nevracel domů. 2. září obdrželi příbuzní informaci, že byl hospitalizován, protože mu nebylo dobře.

 

Na videozáznamu z kamery umístěné u vstupu do nemocnice je vidět policista, jak Amira přiváží, následně ho vleče dovnitř a kope do něj. Ještě než křesťan téhož dne zemřel, stihl říct rodině, co se mu stalo. Podle informací bratra Sunnyho policisté na Amira močili a vysmívali se mu kvůli jeho křesťanské víře. Poté ho mlátili a všemožně týrali (včetně elektrošoků), ve snaze ho donutit k přiznání. Při pitvě byly odhaleny rozsáhlé pohmožděniny a také několik zlomených žeber.

 

Podle posledních zpráv bylo z porušení zákona obviněno šest policistů, včetně jednoho nižšího důstojníka. V případu se angažuje také několik politiků, ve snaze zajistit spravedlivé vyšetření případu. Jednou z nich je Shunila Ruth, která je přesvědčena, že byl Amir týrán kvůli své křesťanské víře. „Naneštěstí v naší společnosti stále existují skupiny lidí svázané předsudky vůči příslušníkům menšin,“ uvedla paní Ruth.

 

Více informací o problémech, kterým jsou křesťané v Pákistánu vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Amirovu manželku, oba malé syny, příbuzné i přátele, kteří se snaží vyrovnat s náhlou ztrátou milované osoby a hlubokým zármutkem. Modlete se za spravedlivé vyřešení případu a také za přijetí opatření, aby k podobným incidentům v budoucnu nedocházelo. Pamatujte na modlitbách na mnohé křesťany v Pákistánu, kteří kvůli své víře čelí pronásledování ze strany státních institucí i řadových obyvatel.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.