Aktuálně

 

14. 09. 2019

Čína: Ukončení činnosti křesťanského sirotčince

 

 
Sirotčince fungující na biblických principech nabízejí bezpečné místo k životu a naději opuštěným a osiřelým dětem. (Ilustrační fotografie: Flickr / David Woo [cc])

(China Aid)

 

Orgány v čínské provincii Šan-si nechaly 26. srpna vystěhovat všechny děti z křesťanského sirotčince, a následně je umístit do státního zařízení. Domov pro postižené děti ‚Betánie‘ byl založen v roce 1997 a od té doby se jeho zaměstnanci starali o více než stovku dětí se speciálními potřebami. (Většinu z nich kvůli jejich postižení opustili rodiče.)

 

Začátkem srpna do objektu dorazili policisté a zaměstnancům oznámili, že děti převezou do státního sirotčince na základě podezření, že se domov zabývá zprostředkováním nelegálních adopcí. Navzdory ujišťování, že se v domově nic takového neděje, byly všechny děti, společně s několika starými obyvateli domova, nakonec odvezeny pryč.

 

O případu informoval také jistý pan Chuang. Poznamenal, že policisté pořádají razie v domovech provozovaných křesťany kvůli obavám, že by zaměstnanci mohli vyučovat děti náboženství.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za nadpřirozený Boží zásah do této problematické situace. Proste zejména za děti se speciálními potřebami a staré lidi, kteří se náhle ocitli v neznámém prostředí plném zmatku a nejistoty. Přestože někteří z nich nedokážou pochopit změny, které nyní prožívají (jiné místo, jiný denní režim, jiní ošetřovatelé atd.), kéž Bůh naplní jejich zneklidněná srdce svým pokojem a útěchou. Modlete se také za to, aby laskavost, kterou jim po celé roky projevovali pečovatelé, pomohla dětem překonat nejrůznější traumatizující situace v budoucnu. Přimlouvejte se i za místní náboženské organizace, aby měly příležitosti ke zprostředkování Boží lásky a dobroty obyvatelům Číny.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.