Aktuálně

 

21. 09. 2019

Nepál: Zveřejněné video příčinou výhrůžek

 

 
Hinduisté tvoří více než 80 procent obyvatel Nepálu. (Ilustrační fotografie)

(Morning Star News)

 

Nepálský pastor se nedávno musel začít skrývat kvůli videu, které uniklo na sociální sítě. Sukdevovi Girimu, pastorovi společenství Trinity Fellowship, začali vyhrožovat hinduističtí radikálové. Výhružné telefonáty dostávají i příbuzní a přátelé.

 

V březnu pastor Sukdev vystoupil na konferenci nazvané International Christian Media Workers Summit (Mezinárodní summit pracovníků v křesťanských sdělovacích prostředcích). V příspěvku hovořil o svém obrácení ke Kristu a také o různých náboženstvích, ke kterým se obyvatelé Nepálu hlásí. Přestože byl rozhovor zaznamenán na video, přístup k němu měl jen omezený okruh lidí, právě kvůli citlivému obsahu. Nejmenovaná žena však 11. srpna zveřejnila nahrávku na YouTube, což vyvolalo záplavu nenávistných komentářů. Před odstraněním zaznamenalo video více než 750 000 shlédnutí.

 

Výhrůžek přibývalo a rodina pochopila, že by pro pastora nebylo bezpečné, aby se vrátil domů do svého města. Proto pastor Sukdev od té doby cestuje a skrývá se na různých místech po celém Nepálu. Po konzultaci s několika církevními vedoucími také dospěl k názoru, že by v současné době nebylo moudré podávat stížnost na policii.

 

Zatímco nepálské zákony zakazují diskriminaci na základě náboženském vyznání, jak poznamenává právník Ganesh Sreshta, „je to jenom papír“. Současně existují zákony, které konverze kriminalizují, nejrůznějšími způsoby omezují křesťanské aktivity a značně komplikují život příslušníkům nepálské křesťanské menšiny.

 

Více informací o pronásledování v této zemi naleznete na stránce Nepal Country Report.

 

Pamatujte v této nelehké době na modlitbách na pastora Sukdeva, jeho příbuzné a přátele. Modlete se, aby nenávist a nepřátelství pominuly, křesťané mohli opět žít v bezpečí a pastor se mohl vrátit domů. Kéž Boží světlo prozáří duchovní temnotu, ve které žijí všichni Nepálci protivící se poselství evangelia, aby i oni spatřili pravdu obsaženou v pastorově svědectví zaznamenaném na videu, a aby i oni došli pokání a spásy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.