Aktuálně

 

28. 09. 2019

Pákistán: Vzkaz od Asie Bibi (v původním znění s anglickými titulky)

 

 
Asia Bibi (Fotografie: World Watch Monitor)

(The Telegraph, Church in Chains, Release International)

 

„Já, Asia Bibi, dcera Salamata Masiha, věřím v Ježíše.“ Těmito slovy začíná poselství pákistánské ženy, původně odsouzené k trestu smrti za rouhání, která dnes žije na neznámém místě v Kanadě. Asia je vděčná za příležitost začít i se svou rodinou nový život a vyzývá světovou veřejnost, aby nezapomínala na ty, kdo jsou kvůli své víře stále uvězněni.

 

Asia stále zůstává hrdou Pákistánkou a ve videu vyjadřuje lítost nad skutečností, že musela opustit svou vlast a milovaného starého otce. Dokonce i v Kanadě její život stále ohrožují lidé, kteří ji chtějí potrestat za údajné rouhání.

 

Ministerstvo zahraničí Spojených států odhaduje, že na základě pákistánských zákonů proti rouhání je v současné době uvězněno dalších 77 osob. Jedním z nich je Zafar Bhattí, který se rovněž snaží odvolat proti trestu smrti. Ve vězení se nachází již od roku 2012. Letos 12. září bylo naplánované odvolací jednání již poosmé odročeno, nový termín byl stanoven na 10. října.

 

Když Asia Bibi v květnu 2019 přicestovala do Kanady, shledala se se svými dcerami, kterým byl udělen dočasný azyl. Křesťanská matka se má v plánu výhledově přestěhovat do blíže neurčené evropské země. Doufá, že až se v Evropě usadí, bude i nadále zakoušet pokračující uzdravení ze šrámů způsobených roky ve vězení. „Celý můj život trpěl, moje děti trpěly,“ vzpomíná. „Mělo to nesmírný dopad na můj život.“

 

Video obsahující Asiino poselství (s anglickými titulky) můžete shlédnout na Youtube. Starší zprávy o jejím případu i informace o mnoha dalších pákistánských křesťanech, kteří pro svou víru trpí, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Vyprošujte Asii a jejím dcerám uzdravení a také ochranu, ať se nacházejí kdekoli. Zatímco zvažují plány do budoucna, kéž je Bůh všude předchází a jeho Slovo „osvěcuje jejich stezku“ (Žalm 119,105). Nezapomínejte se přimlouvat také za další křesťany, kteří se kvůli své víře stále nacházejí za mřížemi, včetně Zafara. Připojte se k modlitbám jejich blízkých, kteří touží po jejich propuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří C., Rožnov pod Radhoštěm (29.09.2019 13:43:49)
Pane, Hospodine. Ochraňuj, prosím, a posiluj všechny pronásledované křesťany. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.