Aktuálně

 

03. 10. 2019

Burkina Faso: Křesťané vyzváni, aby konvertovali k islámu nebo opustili své domovy

 

 
Modlete se, aby se vesničané mohli brzy vrátit domů.

(Aid to the Church in Need, International Christian Concern)

 

Křesťanští vesničané v severní části Burkiny Faso jsou systematicky likvidováni a vyháněni z domovů islámskými radikály. Nedávno byli obyvatelé osad Hitté a Rounga vyzváni, aby konvertovali k islámu nebo opustili své domovy a uprchli.

 

Podle informací z místního zdroje dorazil začátkem září do Hitté oddíl čítající 16 mužů. Místní křesťany nahnali do kostela, vyhrožovali jim a dali jim ultimátum, aby do tří dnů opustili vesnici. Radikálové se následně přesunuli do osady Rounga s podobným požadavkem. Nakonec muselo uprchnout přibližně 2000 lidí, kteří nalezli dočasnou střechu nad hlavou například v budově školy v Ouindigui.

 

Extrémistické postoje útočníků naštěstí nesdílí většina místních obyvatel. Mnozí z nich, včetně muslimů, projevili vůči křesťanským uprchlíkům solidaritu a pomáhají jim. K podobným útokům dochází také v sousedním Mali, Nigeru a Nigérii, jak se radikálové postupně snaží dostat pod kontrolu velkou část západní Afriky.

 

Pozvedejte na modlitbách křesťanské vesničany, kteří přišli o domov. Modlete se za naplnění jejich fyzických, citových i duchovních potřeb. Modlete se, aby se mohli bezpečně vrátit domů. Poděkujte Bohu za místní obyvatele, kteří se pohnuti lítostí spojili, aby poskytli uprchlíkům potřebnou pomoc. Přimlouvejte se také za vedoucí představitele těchto zemí, zatímco usilují o uklidnění situace a ukončení roky trvajících násilností.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.