Aktuálně

 

10. 10. 2019

Egypt: Křesťan ubit k smrti

 

 
Guvernorát Asijút, Egypt (ilustrační fotografie: Wikimedia / Roland Unger)

(International Christian Concern)

 

Maged Fathi z guvernorátu Asijút 25. září zemřel na následky zranění, která mu předchozí den způsobila skupina nejméně šesti muslimských radikálů. Podle informací souseda, který byl očitým svědkem incidentu, Magidův syn nesl zabitá kuřata, když jedno nechtěně upustil před domem jistého Ebrahima Abo Zaída.

 

Rozlícený Ebrahim kuře popadl a udeřil s ním chlapce do obličeje. Když se otec postavil na jeho obranu, Ebrahim Magida přetáhl přes hlavu tyčí a bodl ho nožem. Zatímco ho stále nepřestával mlátit, připojil se k němu ještě jeho syn a další muži. Po chvíli se na místě začali shromažďovat křesťané, načež se útočníci obrátili i proti nim, pěti způsobili zranění a poškodili několik vozidel.

 

Podle agenturních zpráv se Ebrahim nedávno vrátil z Libye, kde byl indoktrinován ideologií džihádu. Místní křesťané již dříve zaslechli, jak vyzývá ostatní muslimy, aby zabíjeli Kristovy následovníky. Mageova osiřelá rodina naléhá na policii, aby zajistila, že se útočníci budou ze svých činů zodpovídat.

 

Maged po sobě zanechal tři syny a dvě dcery. Podle posledních zpráv situace v osadě zůstává napjatá. Přestože útoky na křesťany jsou jinde v Egyptě běžné, jeden místní obyvatel poznamenal, že si nepamatuje, že by pronásledování v minulosti někdy zasáhlo i jejich vesnici.

 

Více informací o problémech, se kterými se křesťané v Egyptě potýkají, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Pamatujte na Magedovy truchlící příbuzné a přátele v tomto období smutku. Zatímco se vyrovnávají s tragickou ztrátou, kéž hmatatelnými způsoby zakoušejí neustálou Boží útěchu a pokoj. Jistě musí být zjednána spravedlnost, ale kéž útočníci také porozumí Kristovu evangeliu a odpuštění, dostupnému díky jeho prolité krvi. Modlete se i za tolik potřebný pokoj a stabilizaci situace v osadě. Proste, aby Bůh jednal v srdcích všech místních obyvatel.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.