Aktuálně

 

12. 10. 2019

Srí Lanka: Útoky na křesťany kvůli pořádání bohoslužeb

 

 
Pláž Kalkudah, Srí Lanka (Ilustrační fotografie: Flickr / christophe_cerisier [cc])

(NCEASL)

 

21. září v ranních hodinách se šestice křesťanů vypravila na bohoslužbu do modlitebny Berea Prayer House v oblasti Kalkudah. Po cestě je začala obtěžovat skupina deseti vesničanů. Nakonec křesťany zmlátili holemi, takže museli být převezeni k ošetření do místních nemocnic.

 

Dva z deseti útočníků byli v souvislosti s incidentem zadrženi a druhý den se měli dostavit k soudu. Již před útokem pastorovi a členům společenství nějakou dobu vyhrožovala skupina nepřátelsky naladěných místních obyvatel.

 

Projevy nesouhlasu s pořádáním křesťanských bohoslužeb jsou v některých částech Srí Lanky relativně časté. 14. září se shromáždil početný dav před budovou Zion Revival Church v osadě Iddagolla. Mezi demonstranty se nacházelo šest buddhistických mnichů a několik policistů. Policejní velitel pohrozil přítomným zatčením a vyzval pastora, aby ukončil veškeré náboženské aktivity v osadě, odešel a již nikdy se nevracel.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny oběti zářijových útoků. Modlete se, aby je Bůh zcela uzdravil ze všech fyzických zranění i citových traumat. Kéž členy těchto společenství posiluje, povzbuzuje a naplňuje moudrostí, stejně jako všechny ostatní, kdo čelí pronásledování místních obyvatel, aby mohli pokračovat v šíření zvěsti evangelia po celé zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.