Aktuálně

 

17. 10. 2019

Indie: Pastorova rodina se musí skrývat

 

 
Patramova manželka Sarla krátce po útoku. (Fotografie: Morning Star News)

(Release International, Morning Star News)

 

V severní Indii nedávno došlo k incidentu, při kterém skupina útočníků surově zbila pastora v důchodu a jeho příbuzné. Rodina se navíc musela začít skrývat, poté co se policie postavila na stranu mužů, kteří křesťany napadli.

 

Patram Mangala vypomáhá v křesťanské škole v osadě Sohna ve státě Harijána. 22. září pracovali s manželkou na dvorku, když na místo dorazila skupina hinduistických radikálů a fyzicky je napadli. Patrama zasáhli do obličeje rýčem, manželce způsobili vnitřní zranění a také ji udeřili do obličeje. Synovi Abiškovi vyrazili čtyři přední zuby a poranili mu oko, druhý syn Rádž utrpěl vnitřní zranění.

 

Rodina nahlásila napadení na místní policii, policisté však téměř týden odmítali incident zaprotokolovat. Útočníci mezitím podali vlastní stížnost, ve které nepravdivě tvrdili, že Patram s rodinou poškodili hinduistický chrám a snažili se obsadit pozemek, na kterém jejich svatyně stojí. Jeden z útočníků, Anil Kumar, navíc prohlašoval, že ho křesťané napadli.

 

Podle Patrama problémy začaly poté, co několik radikálů v roce 2015 proniklo do prostor školy, umístilo tam hinduistickou modlu a prohlásilo pozemek za místo, kde bude vybudován hinduistický chrám. Křesťané modlu odstranili a navzdory hrozbám a obviněním soud nakonec rozhodl ve prospěch školy.

 

Od zmíněného útoku bylo členům rodiny kvůli nahlášení útoku na policii vyhrožováno zabitím, a tak se museli začít skrývat.

 

Více informací o případech pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Vyprošujte všem členům této napadené rodiny Boží ochranu, nadpřirozený zásah a uzdravení. Modlete se, aby se mohli v bezpečí vrátit domů a pokračovat ve službě. Přimlouvejte se také za útočníky. Proste Ducha svatého, aby mocně jednal v jejich životech, aby mohli uvěřit v jediného pravého Boha. Modlete se, aby Bůh školu chránil a žehnal službě jejích zaměstnanců v oblasti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.