Aktuálně

 

18. 10. 2019

Alžírsko: Zapečetění několika církevních budov po protestní akci

 

 
Křesťané vyvěšují transparenty vyjadřující nesouhlas s nelegálním uzavřením jejich církevní budovy.

(zdroje kanadského Hlasu mučedníků, Morning Star News, Middle East Concern, Imola Oggi)

 

Salah Chalah, nejvyšší představitel Alžírské protestantské církve (Eglise protestante d’Algérie), slouží také jako pastor nejpočetnějšího společenství v zemi. V modlitebně Protestantské církve plného evangelia v Tizi Ouzou se každý týden schází k bohoslužbám přibližně 800 věřících.

 

15. října pastor Salah a další členové vedení sboru obdrželi vyrozumění, že jejich modlitebna bude zapečetěna. Rozhodnutí bylo zdůvodněno tvrzením, že křesťané pořádají bohoslužby bez povolení. Podle pastora Saleha však zákon žádné podobné povolení nepožaduje. Ve skutečnosti je modlitebna jedinou budovou Protestantské církve v zemi, která je oficiálně schválena jako objekt určený k pořádání bohoslužeb.

 

Když na místo dorazili policisté, aby budovu zapečetili, uvnitř právě probíhalo shromáždění chval a díkůvzdání. „Toto je náš způsob, jakým vyjadřujeme nesouhlas s vaším počínáním,“ řekl jim pastor ve vší uctivosti. Videozáznam ze zásahu, zaznamenaný členy sboru, naleznete zde.

 

Ve stejný den byla ve městě Makouda zapečetěna budova druhého největšího společenství v zemi, stejně jako budova společenství čítajícího přibližně 100 členů v Tafatu. Zástupci dalších společenství již obdrželi avízo, že je čeká podobný osud.

 

9. října proběhla demonstrace, která měla upozornit na rozšířené uzavírání církevních budov v posledních měsících. Nařízení zapečetit zmíněné tři modlitebny bylo vydáno ve stejný den – existuje tak podezření, že se jedná o přímou reakci na protestní akci.

 

Pamatujte v modlitbách na pastora Saleha, stejně jako na další vedoucí a řadové členy společenství, kteří ztratili možnost používat své budovy. Proste, aby je Bůh naplňoval moudrostí a aby je vedl v rozhodování, jak adekvátním způsobem reagovat na kroky státních orgánů. Modlete se za ukončení kampaně, která je v Alžírsku proti křesťanským společenstvím vedena. Vyprošujte křesťanům svobodu k pořádání bohoslužeb. Kéž se v životech těchto věřících projevuje Boží láska a milost, na svědectví policistům a dalším představitelům režimu, se kterými se setkávají – v naději, že se situaci podaří vyřešit.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.