Aktuálně

 

24. 10. 2019

Indie: Policisté si vynutili ukončení shromáždění pod otevřeným nebem

 

 
Silueta stromu v indickém Uttarpradéši. (Ilustrační fotografie: Unsplash / Ganesh Pandey)

(Morning Star News)

 

15. října si policisté vynutili ukončení shromáždění, kterého se účastnilo přibližně 6000 křesťanů. Důvodem byla stížnost hinduistických radikálů, kteří pastora obvinili z urážení jiných náboženství, přechovávání zbraní a vynucených konverzí. Podle pastora Santoshe Jaiswala policisté shromážděné vyzvali, aby akci ukončili, načež se křesťané rozešli.

 

Vyšetřovatelé nedokázali proti pastorovi shromáždit žádné důkazy. Podle vyjádření policie očití svědkové viděli účastníky, kteří tvrdili, že byli uzdraveni, zatímco další pozvedali při modlitbě ruce, z čehož policisté usoudili, že se na akci praktikuje černá magie.

 

Kromě pastora Santoshe čelí podobným obviněním také jeho manželka Kajal, sestra a další členové společenství. Akce se konala na soukromém pozemku (vlastněném pastorovou sestrou), vedení města si na podobná shromáždění nikdy nestěžovalo. Členové společenství pastorovi doporučili, aby se z bezpečnostních důvodů začal skrývat.

 

Více informací o nejrůznějších problémech, se kterými se indičtí křesťané potýkají, naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách pastora Santoshe, jeho manželku a další křesťany čelící podobným obviněním a dalším formám pronásledování. Kéž Bůh mocně jedná v životech členů společenství, představitelů města a všech lidí nepřátelsky naladěných vůči křesťanství. Modlete se za další příležitosti ke sdílení evangelia a za to, aby jim nebyly kladeny překážky. Proste, aby si místní křesťané udrželi dobré vztahy s vedením města.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.