Aktuálně

 

26. 10. 2019

Súdán: Spor o správu církevního majetku skončil obviněním z trestné činnosti

 

 
Súdánští křesťané jsou ve sporu s místními úřady kvůli správě svého majetku. (Ilustrační fotografie: World Watch Monitor)

(Christian Solidarity Worldwide, World Watch Monitor)

 

Osm církevních vedoucích je obviněno z trestné činnosti – měli se dopustit porušení zákona, podle kterého veškerý církevní majetek připadl pod správu státu. Osm vedoucích Súdánské církve Kristovy (Sudanese Church of Christ, SCOC), včetně prezidenta Ayouba Tlyana, bylo zadrženo v srpnu 2017, poté co odmítli předat své společenství pod správu státní komise. Text obvinění zahrnuje nezákonné vniknutí do cizího objektu a nelegální přivlastnění majetku.

 

Většinu členů SCOC tvoří Núbijci, kteří jsou často diskriminováni nejen kvůli náboženskému přesvědčení, ale také kvůli svému etnickému původu. Navzdory veškerému nespravedlivému zacházení v průběhu procesu byla obvinění v srpnu 2018 zrušena. Soudce tehdy prohlásil, že se jednalo o obyčejný majetkový spor, který není předmětem trestního práva. Zástupci úřadů se však odvolali k Nejvyššímu soudu, který 7. října konstatoval, že původní rozsudek je oprávněný, jedná se o trestnou činnost a soudní proces bude pokračovat.

 

Rozhodnutí padlo pouhý měsíc po zvolení nové dočasné vlády vedené ministerským předsedou Abdallou Hamdokem. Dosavadní aktivity nových ministrů obsahují jisté náznaky, že by v Súdánu mohla nakonec existovat skutečná náboženská svoboda.

 

Více informací o Súdánu a další zprávy o pronásledování místních křesťanů naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na zmíněné církevní vedoucí, kteří se musí vypořádávat s obviněními. Modlete se za politický posun směrem k náboženské svobodě v Súdánu. Vyprošujte církevním vedoucím po celé zemi – a také členům jejich společenství – moudrost a obezřetnost při zvěstování evangelia lidem v okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.