Aktuálně

 

09. 11. 2019

Nigérie: Propuštění zajatých studentek a zaměstnankyň školy

 

 
Čtyři křesťanky unesené z Engravers’ College. (Fotografie: Church in Chains)

(Church in Chains, AllAfrica)

 

3. října došlo ve státě Kaduna k únosu šesti studentek a dvou zaměstnankyň školy provozované místní církví. 26. října byly všechny unesené křesťanky propuštěny na svobodu.

 

Zásluhy za jejich osvobození si připsala policie, která podle své zprávy studentky i pracovnice školy „zajistila“, takže vyvázly bez zranění. Rodiče nicméně trvají na tom, že unesené děti ani jejich učitelky nezachránili policisté, ale že k propuštění došlo díky zaplacení výkupného. Policisté všechny po propuštění jen vyzvedli.

 

Ohemu Fredrick, mluvčí rodičů, novinářům řekl, že při každém telefonátu byli svědky mučení – na pozadí byl vždy zřetelně slyšet nářek. Po celou dobu dostávaly křesťanky k jídlu pouze rýži s palmovým olejem.

 

Únosy kvůli výkupnému se staly významným zdrojem příjmů teroristických skupin, které se snaží šířit islamistickou, často protikřesťanskou propagandu.

 

Více informací o problémech, se kterými se Kristovi následovníci v Nigérii potýkají, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění těchto osmi nedávno unesených křesťanek. Modlete se za jejich pokračující duševní i fyzickou rekonvalescenci z traumat zažitých v zajetí. Proste také za ustarané rodinné příslušníky, aby se z událostí posledních dní dokázali zcela vzpamatovat. Kéž jsou všichni únosci přivedeni před soud a kriminální aktivity nigerijských teroristických skupin ustanou. A co je ještě důležitější: modlete se, aby sami pachatelé byli vysvobozeni z temnoty – z moci ‚nepřítele svých duší‘ – a přivedeni do světla Boží lásky a pravdy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.