Aktuálně

 

14. 11. 2019

Sýrie: Křesťané v ohrožení

 

 
Zavražděný vedoucí místní křesťanské komunity Hovsep Bedojian (Fotografie: Middle East Concern / Middle East Council of Churches)

(AINA, Middle East Concern, CBN)

 

Poté, co se americké vojenské jednotky stáhly ze Sýrie a na jejich místo se přesunuly turecké oddíly s úkolem vytvořit v severovýchodní části země „bezpečnou zónu“, objevily se zcela pochopitelné obavy o bezpečnost místních obyvatel. Turečtí představitelé sice veřejnost ujistili, že vojáci nebudou pronásledovat příslušníky náboženských menšin (mezi kterými se nachází také značný počet křesťanů), zprávy z poslední doby však naznačují něco jiného.

 

Vojáci měli být instruováni, aby se vyvarovali fyzických útoků na křesťany. To jim však nezabránilo, aby vyhnali civilní obyvatele praktikující křesťanství z jejich domovů. Příslušníci armády arménské a syrské křesťany zastrašovali a bránili jim v přístupu na vlastní pole, takže nemohli sklidit úrodu. Kvůli změně vojenského uspořádání v oblasti a bombardování měst a vesnic byli mnozí křesťané přinuceni uprchnout. Očití svědkové hovoří o „mírnější formě etnických čistek“.

 

Kromě nebezpečí představovaného invazními tureckými jednotkami se stále více osmělují také islamistické extrémistické skupiny, včetně teroristů hlásících se k samozvanému Islámskému státu. 11. listopadu skupina radikálů zastřelila kněze arménské katolické církve, Hovsepa Benojiana, a jeho otce. Zranění utrpěli také další dva lidé, kteří s nimi jeli v autě. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský stát. Teroristická skupina je odpovědná také za bombové útoky, ke kterým došlo ve stejný den poblíž kostela chaldejské církve v Kámišlí. Útoky si vyžádaly šest obětí na životech.

 

Podrobnosti o pronásledování křesťanů v této válkou zmítané zemi naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na příbuzné a přátele všech lidí zavražděných při těchto nedávných útocích. Přimlouvejte se také za vysídlené civilisty, kteří přišli o domov, pole a veškeré prostředky k obživě. Vyprošuje jim povzbuzení a sílu a modlete se, aby ve svých životech zakoušeli hmatatelnou Boží přítomnost a zázračné zaopatření všech svých potřeb. Co se týče politických nepokojů, modlete se, aby Duch svatý přinesl do této nestabilní oblasti tolik potřebný mír.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.