Aktuálně

 

15. 11. 2019

Turecko: Učitelka přišla o práci kvůli příspěvkům na sociálních sítích

 

 
Kuşadası, Turecko (Ilustrační fotografie: Wikipedie / jpitha [c])

(Middle East Concern, Yeni Asir)

 

Křesťanská učitelka byla propuštěna ze zaměstnání, poté co ji místní tisk obvinil z misijních aktivit na sociálních sítích. Esma Bağci Kaya vyučovala poslední dva roky náboženství a etiku na soukromé střední škole Hasan Fatma Onal Anadolu ve městě Kuşadası.

 

6. listopadu vyšel v deníku Milli Gazete článek upozorňující na Esminu víru a obviňující ji z aktivit misijního charakteru, kterých se měla dopouštět formou zveřejňování příspěvků na svém osobním profilu na sociální síti. Příběhu se začaly věnovat i další sdělovací prostředky, což vedlo k prošetřování případu Národní radou pro vzdělávání. Esma byla nakonec suspendována na základě rozhodnutí ministra pro veřejné vzdělávání, Ziya Selçuka.

 

Esma následně iniciovala zahájení soudního sporu kvůli údajným pomlouvačným a diskriminačním poznámkám v tisku a ve vyjádřeních Národní rady pro vzdělávání.

 

Již v roce 2016 byla Esma obviněna z vazeb na Fethullaha Güllena, muslimského duchovního, který v současné době žije v exilu ve Spojených státech kvůli obviněním z pokusu o vyvolání převratu. Ničím nepodložená obvinění (Esmy) byla nakonec stažena. Podobná smyšlená obvinění byla základem trestního stíhání amerického pastora Andrewa Brunsona, který byl po dvou letech strávených ve vězení v říjnu 2018 propuštěn na svobodu a přinucen k návratu do Spojených států.

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají křesťané v Turecku, naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Modlete se, aby v Esmině případu vyšla najevo pravda a mohla se vrátit ke svému učitelskému povolání. Kéž si vedoucí představitelé Turecka, stejně jako novináři a členové Národní rady pro vzdělávání, uvědomí důležitost svobody vyznání pro všechny obyvatele. Do té doby pozvedejte na modlitbách pastory, evangelisty a laické pracovníky v místních křesťanských společenstvích, kteří se snaží šířit evangelium navzdory veškerému protivenství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.