Aktuálně

 

15. 11. 2019

Turecko: Učitelka přišla o práci kvůli příspěvkům na sociálních sítích

 

 
Kuşadası, Turecko (Ilustrační fotografie: Wikipedie / jpitha [c])

(Middle East Concern, Yeni Asir)

 

Křesťanská učitelka byla propuštěna ze zaměstnání, poté co ji místní tisk obvinil z misijních aktivit na sociálních sítích. Esma Bağci Kaya vyučovala poslední dva roky náboženství a etiku na soukromé střední škole Hasan Fatma Onal Anadolu ve městě Kuşadası.

 

6. listopadu vyšel v deníku Milli Gazete článek upozorňující na Esminu víru a obviňující ji z aktivit misijního charakteru, kterých se měla dopouštět formou zveřejňování příspěvků na svém osobním profilu na sociální síti. Příběhu se začaly věnovat i další sdělovací prostředky, což vedlo k prošetřování případu Národní radou pro vzdělávání. Esma byla nakonec suspendována na základě rozhodnutí ministra pro veřejné vzdělávání, Ziya Selçuka.

 

Esma následně iniciovala zahájení soudního sporu kvůli údajným pomlouvačným a diskriminačním poznámkám v tisku a ve vyjádřeních Národní rady pro vzdělávání.

 

Již v roce 2016 byla Esma obviněna z vazeb na Fethullaha Güllena, muslimského duchovního, který v současné době žije v exilu ve Spojených státech kvůli obviněním z pokusu o vyvolání převratu. Ničím nepodložená obvinění (Esmy) byla nakonec stažena. Podobná smyšlená obvinění byla základem trestního stíhání amerického pastora Andrewa Brunsona, který byl po dvou letech strávených ve vězení v říjnu 2018 propuštěn na svobodu a přinucen k návratu do Spojených států.

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají křesťané v Turecku, naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Modlete se, aby v Esmině případu vyšla najevo pravda a mohla se vrátit ke svému učitelskému povolání. Kéž si vedoucí představitelé Turecka, stejně jako novináři a členové Národní rady pro vzdělávání, uvědomí důležitost svobody vyznání pro všechny obyvatele. Do té doby pozvedejte na modlitbách pastory, evangelisty a laické pracovníky v místních křesťanských společenstvích, kteří se snaží šířit evangelium navzdory veškerému protivenství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.