Aktuálně

 

16. 11. 2019

Írán: Aktuální informace o uvězněných křesťanech

 

 
Ismaeil Magrebinedžád (fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern)

 

Íránští křesťané, kteří neskrývají svou víru, žijí v neustálém ohrožení – zejména pokud se jedná o konvertity od islámu. Pro mnohé z nich je víra v Krista cestou vedoucí k týrání a uvěznění. Více informací, včetně zpráv o konkrétních případech pronásledování, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Pětašedesátiletý Ismaeil Magrebinedžád byl vzat do vazby letos 25. ledna na základě obvinění z šíření protistátní propagandy. 22. října proběhlo další jednání, na kterém jej soudce obvinil také z odpadlictví, přestože od Ismaeilova obrácení uplynulo již téměř 40 let. Další slyšení by mělo proběhnout za dva měsíce.

 

31. října byla zveřejněna zpráva, že Ebrahim Firúzí byl na podmínku propuštěn z vězení a stráví dva roky ve vyhnanství. Mezitím již byl převezen do Sarbázu, města vzdáleného několik set kilometrů jižně od jeho domova, nedaleko hranic s Pákistánem. Na místo měl dorazit 12. listopadu a dozvědět se, jaká pravidla bude muset v nejbližších dvou letech dodržovat a jaká omezení budou s tímto pobytem spojena.

 

Dalších pět íránských křesťanů se 13. listopadu zúčastnilo odvolacího jednání. Někteří z nich měli naplánované jednání již na 3. října, to však bylo odročeno kvůli neúčasti soudce. Všem pěti hrozí tresty v rozmezí pěti až patnácti let odnětí svobody za „jednání ohrožující státní bezpečnost“.

 

Zatímco čekáme na výsledky jednání z 13. listopadu, modleme se, aby všech pět křesťanů bez ohledu na výsledek zakoušelo Boží pokoj a milost. Modlete se, aby Bůh pomáhal Ismaeilovi, kterého čeká další soudní slyšení, a také za Ebrahima, který se nachází na samotném začátku dlouhého odloučení od rodiny a přátel. Zatímco si zvyká na život na novém místě, kéž ho Bůh nadpřirozeně vede k dalším věrným křesťanům, aby s nimi mohl mít obecenství. Vyprošujte mu také za příležitosti ke zvěstování Kristovy lásky místním duchovně hledajícím lidem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.