Aktuálně

 

16. 11. 2019

Írán: Aktuální informace o uvězněných křesťanech

 

 
Ismaeil Magrebinedžád (fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern)

 

Íránští křesťané, kteří neskrývají svou víru, žijí v neustálém ohrožení – zejména pokud se jedná o konvertity od islámu. Pro mnohé z nich je víra v Krista cestou vedoucí k týrání a uvěznění. Více informací, včetně zpráv o konkrétních případech pronásledování, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Pětašedesátiletý Ismaeil Magrebinedžád byl vzat do vazby letos 25. ledna na základě obvinění z šíření protistátní propagandy. 22. října proběhlo další jednání, na kterém jej soudce obvinil také z odpadlictví, přestože od Ismaeilova obrácení uplynulo již téměř 40 let. Další slyšení by mělo proběhnout za dva měsíce.

 

31. října byla zveřejněna zpráva, že Ebrahim Firúzí byl na podmínku propuštěn z vězení a stráví dva roky ve vyhnanství. Mezitím již byl převezen do Sarbázu, města vzdáleného několik set kilometrů jižně od jeho domova, nedaleko hranic s Pákistánem. Na místo měl dorazit 12. listopadu a dozvědět se, jaká pravidla bude muset v nejbližších dvou letech dodržovat a jaká omezení budou s tímto pobytem spojena.

 

Dalších pět íránských křesťanů se 13. listopadu zúčastnilo odvolacího jednání. Někteří z nich měli naplánované jednání již na 3. října, to však bylo odročeno kvůli neúčasti soudce. Všem pěti hrozí tresty v rozmezí pěti až patnácti let odnětí svobody za „jednání ohrožující státní bezpečnost“.

 

Zatímco čekáme na výsledky jednání z 13. listopadu, modleme se, aby všech pět křesťanů bez ohledu na výsledek zakoušelo Boží pokoj a milost. Modlete se, aby Bůh pomáhal Ismaeilovi, kterého čeká další soudní slyšení, a také za Ebrahima, který se nachází na samotném začátku dlouhého odloučení od rodiny a přátel. Zatímco si zvyká na život na novém místě, kéž ho Bůh nadpřirozeně vede k dalším věrným křesťanům, aby s nimi mohl mít obecenství. Vyprošujte mu také za příležitosti ke zvěstování Kristovy lásky místním duchovně hledajícím lidem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.